Archive Pages Design$type=blogging

a

Senarai Pungutan Pingat Sukan SEA 2011

26th SEA Games 2011 Tuan Rumah : Jakarta-Palembang, Indonesia Tarikh : 11 - 22 November 2011 ...



26th SEA Games 2011
Tuan Rumah : Jakarta-Palembang, Indonesia
Tarikh : 11 - 22 November 2011


Senarai Kedudukan Pungutan Pingat Sukan SEA Ke-26, Indonesia XXVI (2011)
Updated 22.11.11 : 12.00am

 CountryOverall Medal
   Indonesia
171
147
136
454
   Thailand
105
95
118
318
   Vietnam
96
90
101
287
   Malaysia
59
48
77
184
   Singapore
42
45
73
160
   Philippines
36
56
77
169
   Myanmar
16
27
35
78
   Lao PDR
9
12
36
57
   Cambodia
4
11
24
39
   Timor Leste
1
1
6
8
   Brunei Darussalam
0
4
7
11
         Grand Total
539
536
690
1765

Senarai Atlet Malaysia yang Memenangi Pingat Emas 


1. Nur Suryani Mohamed Taibi (Menembak - 50m Three Positions Wanita)
2. Tan Song Hwa (Olahraga - Baling Tukul Besi)
3. Lo Choon Sieng (Olahraga - 20km Jalan Kaki Lelaki)
4. Shaharudin (Karate - Kumite 75kg - Lelaki) 
5. Leong Mun Yee/ Ng Yan Yee (Terjun - 3m Springboard Wanita)
6. Loganesha Rao (Karate - Kumite 55kg - Lelaki)
7. Joshua Koh (Lawan Pedang)
8. G. I. Yamini (Karate - Kumite 61kg - Wanita)
9. Teagarajan (Karate - Kumite 84kg - Lelaki)
10. Yeoh Ken Nee / Bryan Nickson  (Terjun - 3m Springboard Lelaki)
11. Leong Mun Yee / Traisy Vivien (Terjun - 10m Platform Wanita)
12. S.Kannathasan, P.Vuvaraj, Schzuan Ahmad, Mohd Yunus (Olahraga 4x400m lelaki)
13. Lee Hup wei (Olahraga - Lompat Tinggi Lelaki)
14. Cheong Jun Hoong (Terjun 3m Springboard Wanita)
15. Nur Suryani (Menembak 10m Air Rifle Wanita)
16. Cheng Chu Sian (Memanah Recurve Individu Lelaki)
17. Noraseela Mohamad (Olahraga 400m Hurdles Wanita)
18. Roslinda (Olahraga Lompat Bergalah Wanita)
19. Bryan Nickson Lomas (Terjun 10m Platform Lelaki)
20. Siow Yi Ting (Renang 100m Kuak Lentang Wanita)
21.Khoo Cai Lin (Renang 800m Gaya Bebas Wanita)
22.Kevin Yeap Soon CH (Renang 400m Gaya Bebas Lelaki)
23. Yeoh Ken Nee (Terjun 3m Springboard Lelaki)
24. Jacqueline Jenelee / Zandra Aziela (Bowling Berpasangan Wanita)
25. Thor Chuan Leong / Chong Tin Sam (Snooker)
26. Siow Yi Ting (Renang 200m Kuak Lentang Wanita)
27. Adrian Ang / Liew Kien Liang (Bowling Berpasangan Lelaki)
28. Pandelela Rinong (Terjun 10m Platform Wanita)
29. Adrian Ang / Zulmazlan Zulkifli / Liew Kien Liang (Bowling Trios Lelaki)
30. Ahmad Shahril (Pencak Silat 60kg-65kg Lelaki)
31. Al-Jufferri (Pencak Silat 65kg-70kg Lelaki )
32.Fauzi Khalid (Pencak Silat 70kg-75kg Lelaki)
33. Chen Chu Sian / Khairul Anuar Moha / Haziq Kamaruddon (Memanah Recurve Berkumpulan)
34. Heidi Gan (Renang Perairan Terbuka Wanita)
35. Christina Loh (Renang 50m Kuak Lentang Wanita)
36. Phillipa Clare (Ski Air Slalom Wanita)
37. Aaliyah Yoong (Ski Air Tricking Wanita)
38. Yoong Alexander (Ski Air Keseluruhan Lelaki)
39. Yoong Bayly P. (Ski Air Keseluruhan Wanita)
40.Radhi Hasim / Yu Peng Kean / Ming Chang (Lawan Pedang Sabre Team Lelaki)
41. Andrian Ang / Aaron Ang / Muhd Nur Aiman / Muhamad Syafiq Rid/ Zulmazlan Zulkifli/ Liwe Kien Liang (Bowling Berkumpulan 5 Lelaki)
42.Lee Yang (Wuhu Taijiquan + Taijijian Lelaki)
43. Fatihah Mustapa (BerBasikal 500 M Ujian Masa Individu)
44. Heidi Gan (Renang Perairan Tebuka 10000m Wanita)
45.Png Hui Chuen / Katrina Ann (Renang Berirama Duet)
46. Eemanuelle Mah/Katrina Ann/Lee Yhing Huey/Lee Zhien Huey/Mandy Yeap/Png Hui Chuen/Tan May Mei/Yeo Pei Ling (Renang Berirama Berkumpulan Wanita)
47. Mohd Harrif Saleh (Basikal 10 KM Scratch Lelaki)
48. Tai Cheau Xuen (Wushu Nandao + Nan Gun Wanita)
49. Kevan Cheach Peng (Wushu Nandao + Nan Gun Lelaki)
50. Png Hui Chuen/Katrina Ann (Renang Berirama Duet Rutin Bebas)
51. Eemanuelle Mah/Katrina Ann/Lee Yhing Huey/Lee Zhien Huey/Mandy Yeap/Png Hui Chuen/Tan May Mei/Yeo Pei Ling (Renang Berirama Rutin Bebas Berkumpulan)
52. Andrian Ang (Bowling Masters Lelaki)
53. Muhamad Adiq Husai (Basikal 4000 M Team Pursuit)
54.Eemanuelle Mah/Gan Zhen Yu/Katrina Ann/Lee Yhing Huey/Lee Zhien Huey/Mandy Yeap/Png Hui Chuen/Tan May Mei/Yeo Pei Ling/Tasha Jane (Renang Berirama Berkombinasi Bebas)
55.Muhammad Edrus MD (Basikal Sprint Lelaki)
56.Mohamad Hafiz (Basikal Omnium Lelaki)
57.Fatehah Mustapa (Basikal Sprint Wanita)
58.Fatehah Mustapa/Ju Pha Som Net (Basikal Team Sprint Wanita)
59. Bolasepak Lelaki


Info Selanjutnya Link


COMMENTS

BLOGGER: 3
Loading...
Name

About Aidilfitri android Antivirus badminton Blogger Bolasepak browser Bunkface Design Desktop fb Filem Film font Gadgets Games Gmail Google Grafik HariRaya Hoki Hujan ie9 Info Infographics InfoSemasa Islam LTDL Lyrics Microsoft Miwa Monoloque Music Office Olimpik PES Photoshop Ramadhan SEA Games sepaktakraw smartphone Software sukan Tablet Tech tips tricks tutorial Twitter Wallpaper Web Windows 7 Windows10 Windows8 World Cup YUI Yuna
false
ltr
item
SANoktah: Senarai Pungutan Pingat Sukan SEA 2011
Senarai Pungutan Pingat Sukan SEA 2011
http://2.bp.blogspot.com/-MRsNNzi8O20/Trw59voxZoI/AAAAAAAABes/PHNhB2iN5xo/s1600/SUKAN-SEA-2011.png
http://2.bp.blogspot.com/-MRsNNzi8O20/Trw59voxZoI/AAAAAAAABes/PHNhB2iN5xo/s72-c/SUKAN-SEA-2011.png
SANoktah
http://www.sanoktah.com/2011/11/senarai-pungutan-pingat-sukan-sea-2011.html
http://www.sanoktah.com/
http://www.sanoktah.com/
http://www.sanoktah.com/2011/11/senarai-pungutan-pingat-sukan-sea-2011.html
true
4244852340977964435
UTF-8
Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago