Archive Pages Design$type=blogging

a

Pungutan Pingat Sukan Asia 2014

Sukan Asia 2014, Pungutan Pingat Sukan Asia 2014, Malaysia, Incheon, Korea Selatan



Buruan pingat skuad Malaysia untuk temasya Sukan Asia ke-17 telahpun bermula. Temasya yang diadakan di Bandar Incheon, Korea Selatan berlangsung dari 19 September hingga 4 Oktober 2014. Malaysia menetapkan sasaran sebanyak 8 pingat emas untuk dimenangi berbanding pencapaian terbaik 9 pingat emas pada temasya empat tahun lalu di Guangzhou, China.

Temasya : Sukan Asia Ke-17 (2014)
Tuan Rumah : Incheon, Korea Selatan
Venue Utama : Stadium Utama Incheon Asiad 
Tarikh : 19 September hingga 4 October 2014
Acara Sukan : 437 acara dalam 36 jenis sukan
Lawan Web : http://www.incheon2014ag.org/

Kontinjen Malaysia
Ketua Kontinjen : Datuk Danyal Balagopal Abdullah 
Atlet : 280 orang
Pegawai : 141 orang
Penyertaan : 25 jenis sukan

PUNGUTAN PINGAT (*kemaskini 3.10.2014 - 10.00pm)
RankCountryGoldSilverBronzeTotal
1China14910781337
2Korea777180228
3Japan467376195
4Kazakhstan28223282
5Iran21181756
6Thailand1272847
7DPR Korea11111436
8India1193757
9Qatar100414
10Chinese Taipei9182047
11Uzbekistan9142043
12Bahrain96419
13Hong Kong6122442
14Malaysia5141433
15Singapore561223

SENARAI PEMENANG PUNGUTAN PINGAT MALAYSIA

EMAS - 5
0. Tai Cheau Xuen (Wushu Nanquan Wanita) xx pingat emas ditarik balik xx
1. Datuk Nicol David (Skuasy Wanita)
2. Nicol David, Low Wee Wern, Vanessa Raj, Delia Arnold (Skuasy Wanita Berpasukan)
3. Faizal Norizan & Ahmad Syukri Abdul Aziz (Pelayaran 420 Berpasangan Lelaki Dinghy)
4. Lim Chee Wei (Karate Kata Lelaki)
5. Syakilla Salni (Karate 61kg Wanita)

PERAK - 14
1. Fatehah Mustapha (Berbasikal  Trek - Keirin Wanita)
2. Low Wee Wern (Skuasy Wanita)
3. Nur Suryani (Menembak - 50m Rifle Prone)
4. Muhammad Ezuan Nasir Khan (Menembak - 50m Rifle Prone Lelaki)
5. Shalin Zulkifli & Sin Li Jane (Boling Wanita Beregu)
6. Skuasy Lelaki Berpasukan
7. Khairul Anuar Muhammad, Atiq Bazil Bakri, Hazik Kamaruddin (Memanah Recurve Lelaki Berpasukan)
8. Syafiq Ridhwan, Timmy Tan, Zulmazlan Zulkifli (Boling Trio lelaki)
9. Cheong Jun Hoong & Ng Yan Yee (Terjun Berirama 3m Papan Anjal Wanita)
10. Boling Lelaki Lima Sepasukan.
11. Ahmad Amsyar Azman & Ooi Tze Liang  (Terjun Seirama 3m Papan Anjal Lelaki)
12. Pelayaran Laser Lelaki
13. Pelayaran Optimist Lelaki
14. Pelayaran 420 Wanita

GANGSA - 14
1. Ong Beng Hee (Skuasy Perseorangan Lelaki)
2. Badminton Berpasukan Lelaki
3. Nur Suryani, Nur Ayuni Farhana Abdul Halim, Muslifah Zulkifli (Menembak Berpasukan - 50m Rifle Prone)
4. Josiah Ng (Berbasikal Keirin Lelaki)
5. Sepaktakraw Berpasukan Lelaki
6. Vivian Hoo & Woon Khe Wei (Badminton Beregu Wanita)
7. Goh Wei Shem & Tan Wee Kiong (Badminton Beregu Lelaki)
8. Lee Chong Wei (Badminton Perseorangan Lelaki)
9. Ooi Tze Liang & Chew Yi Wei (Terjun Berirama 10m Platform Lelaki)
10. Pandelela Rinong & Leong Mun Yee (Terjun Seirama 10m Platform Wanita)
11. Sepaktakraw Regu Lelaki
12. Cheong Jun Hoong (Terjum 3m Papan Anjal Wanita)
13. Senthil Kumaran Silvarajoo (Karate 55kg Lelaki)
14. Shree Sharmini Segaran (Karate 68kg Wanita)

COMMENTS

Name

About Aidilfitri android Antivirus badminton Blogger Bolasepak browser Bunkface Design Desktop fb Filem Film font Gadgets Games Gmail Google Grafik HariRaya Hoki Hujan ie9 Info Infographics InfoSemasa Islam LTDL Lyrics Microsoft Miwa Monoloque Music Office Olimpik PES Photoshop Ramadhan SEA Games sepaktakraw smartphone Software sukan Tablet Tech tips tricks tutorial Twitter Wallpaper Web Windows 7 Windows10 Windows8 World Cup YUI Yuna
false
ltr
item
SANoktah: Pungutan Pingat Sukan Asia 2014
Pungutan Pingat Sukan Asia 2014
Sukan Asia 2014, Pungutan Pingat Sukan Asia 2014, Malaysia, Incheon, Korea Selatan
http://4.bp.blogspot.com/-UT8j4458DT0/VByRWmMDQ1I/AAAAAAAAEl0/8em3q5Sbc1A/s1600/Sukan-Asia-2014.png
http://4.bp.blogspot.com/-UT8j4458DT0/VByRWmMDQ1I/AAAAAAAAEl0/8em3q5Sbc1A/s72-c/Sukan-Asia-2014.png
SANoktah
http://www.sanoktah.com/2014/09/pungutan-pingat-sukan-asia-2014.html
http://www.sanoktah.com/
http://www.sanoktah.com/
http://www.sanoktah.com/2014/09/pungutan-pingat-sukan-asia-2014.html
true
4244852340977964435
UTF-8
Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago