Archive Pages Design$type=blogging

a

Senarai Pungutan Pingat Sukan Sea 2015

Senarai Pungutan Pingat Sukan Sea 2015, sukan sea singapura 2015

Senarai Pungutan Pingat Sukan Sea 2015

Atlet Malaysia akan berjuang untuk sukan rantau Asia Tenggara, Sukan Sea 2015 yang diadakan di Singapura pada 5 hingga 6 Jun nanti. Temasya kali ini, Malaysia menetapkan pendekatan baru dengan mensasarkan 56 peratus kutipan pingat sebarang warna daripada 35 acara sukan yang disertai atlet negara.

SUKAN SEA KE-28 SINGAPURA 2015
Tuan Rumah : Singapura
Tarikh : 5 hingga 16 Jun 2015
Negara bertanding : 11 negara
Acara : 36 sukan / 402 acara
Slogan : 'Celebrate the Extraordinary'
Website : www.seagames2015.com

Kedudukan Terkini Pungutan Pingat Sukan Sea 2015 
+ Updated 16 Jun - 10pm
NegaraPingat EmasPingat PerakPingat GangsaJum
1Thailand

Thailand

958369247
2Singapore

Singapore

8473102259
3Vietnam

Vietnam

735360186
4Malaysia

Malaysia

625866186
5Indonesia

Indonesia

476174182
6Philippines

Philippines

293666131
7Myanmar

Myanmar

12263169
8Cambodia

Cambodia

15915
9Laos

Laos

042529
10Brunei

Brunei

0167
11Timor-Leste

Timor-Leste

0112

Senarai Nama Pemenang Pingat Malaysia

#EMAS ( 62 )
1. Yhing Huey dan Katrina (Renang Berirama - Duet Rutin Bebas)
2. Cheong Jun Hoong (Terjun - 3m Papan Anjal Individu Wanita)
3. Ooi Tze Liang dan Chew Yi Wei (Terjun - 10m Platform Seirama Lelaki)
4. Ooi Tze Liang - Terjun 3m Papan Anjal Lelaki.
5. Traisy Vivien Tukiet & Leong Mun Yee Terjun 10m Platform Seirama
6. Gimnastik Artistik Berpasukan Wanita - Tracie Ang, Farah Ann, Tan Ing Yueh, Nur Eli Ellina, Siti Nur Bahirah & Lavina Michelle
7. Pelayaran - Team Racing Optimist (B16)
8. Wong Fu Kang (Renang 100m Kuak Dada Lelaki)
9. Muhd Hafizuddin Mat Daud (Petanque Individu Lelaki)
10. Nur Dhabitah Sabri & Wendy Ng (Terjun 3m Papan Anjal Seirama Wanita)
11. Ooi Tze Liang (Terjun 10m Platform Lelaki)
12. Loh Jack Chang (Wushu - Taijiquan Lelaki)
13. Phee Jinq En (Renang - Renang 100m Kuak Dada Wanita)
14.  Audrey Chan, Chan Yu Li dan Aggie Cheah (Wushu - Duilian Tanpa Senjata Trio Wanita)
15. Thor Chuan Leong (Snooker Individu Lelaki)
 16. Ooi Tze Liang & Ahmad Amsyar Azman (Terjun 3m Papan Anjal Seirama Lelaki)
17. Muhd Rafiz Ismail (Bowling Individu Lelaki)
18. Pandalela Rinong (Terjun 10m Platform Wanita)
19. Ing Yueh Tan (Gimnastik Artistik Palang Bertingkat)
20. Nur Shazrin Mohamad Latif (Pelayaran Laser Radial Wanita Bawah 19)
21. Muhammad Hakimi Ismail (Lompat Kijang Lelaki)
22. Moh Keen Hoo, Thor Chuan Leong (Snooker Berpasangan Lelaki)
23. Esther Cheah, Sin Li Jane (Bowling Beregu Wanita)
24. Sharmini Ratnasingam (Equestrian Jumping Individu)
25. Farah Ann Abdul Hadi (Gimnastik Artistik Senaman Lantai)
26. Rachel M. Arnold(Squash Individu Wanita)
27. Sanjay S Chal (Squash Individu Lelaki)
28. Alia Suzana Azahari (Menembak 25m Pistol Individu Wanita)
29. Nauraj Singh (Olahraga - Lompat Tinggi Lelaki)
30. Muhd Rafiq Ismail, Ahmad Muaz & Timmy Tan (Boling Trio Tenpin Lelaki)
31. Irfan Shamsuddin (Olahraga - Lontar Cakera Lelaki)
32. Welson Sim Wee Sheng (Renang 400m Gaya Bebas Lelaki)
33. Mohd Harrif Seleh (Berbasikal Kriterium Lelaki)
34. Ayuni Farhana (Menembak 50meter Rifle 3 Posisi Wanita)
35. Aaliyah Hanifah Yoong (Ski Air - Trik Wanita)
36. Boling Berpasukan Lelaki
- Ahmad Muaz, Jonathan Chan, Alex Liew, Rafiq Ismail, Andrian Ang, Timmy Tan
37. Boling Berpasukan Wanita
- Natasha Roslan, Esther Cheah, Sin Li Jane, Shalin Zulkifli, Siti Safiyah, Syaidatul Afifah
38. Hoki Wanita
39. Khairul Anuar, Ikram dan Haziq Kamaruddin (Memanah ZRecurve Berpasukan Lelaki)
40. Norashikin, Nuraisyah Jamil (Pelayaran 470 Wanita)
41. Muhammad Fauzi Kaman Shah (Pelayaran Optimist U16 Lelaki)
42. Gnanasigamani V.R, Rachel Arnold, Teh Min Jie, Zulhijjah Azan(Skuasy Berpasukan Wanita)
43. Muhd A. Bahtiar, Sanjay S. Chal, Mudh Kamal, Valentino Bong (Skuasy Berpasukan Lelaki)
44. Farhan Adam, Mohd Hanafiah Dolah, Mohammad Syahir, K. Zaman, Ahmad Aizat(Sepaktakraw Regu Lelaki)
45. Hoki Lelaki
46. Memanah Kompaun Berpasukan Wanita
-Chan Nong, Fatin Nurfatihah & Nor Rizah
47. Pencak Silat Men's Tanding Class B (50-55kg)
-Muhammad Faizul M. Nasir
48. Berbasikal Lebuhraya Lepas Beramai-Ramai Lelaki
- Mohd Hariff Salleh 
49. Memanah Kompaun Lelaki
- Lee Kin Lip, Juwaidi Mazuki, Zulfadli Ruslan
50. Pelayaran Kategori 420 Lelaki (B19)
- Muhamad Uzair Amin & Naquib Eiman
51. Memanah Kompaun Campuran Berpasukan
- Juwaidi Mazuki & Fatin Nurfatehah
52. Ski Air Keseluruhan Wanita
- Aaliyah Yoong
53. Gimnastik Gimrama Individu All Around
- Koi Sie Yan
54. Gimnastik Gimrama Individu All Around
- Shasangary Sivaneswary
55. Pelayaran Laser Standard Berpasukan Lelaki
56. Memanah Kompaun Individu Wanita
- Fatin Nurfatehah Mat Salleh
57. Pencak Silat Tanding Kelas D (60-65kg) Wanita
- Siti Rahmah Mohamed Nasir
58. Pencak Silat Tanding Kelas E (65-70kg) Lelaki
- Al Jufferi Jamari
59. Pelayaran Laser Radial Berpasukan Wanita
- Khairunneeta, Nur Shazrin, Nurliyana
60. Bola Keranjang Wanita
61. Amelia Alicia Anscelly, Soong Fie Cho (Badminton Beregu Wanita)
62. Chong Wei Feng (Badminton Perseorangan Lelaki)

 #PERAK ( 58 )
1. Renang Berirama Berpasukan (Rutin Bebas)
2. Renang Berirama Berpasukan (Kombinasi Bebas)
3. Ng Sock Khim (Ping Pong - Individu Wanita)
4. Nur Suryani Nur Ayuni, Muslifah (Menembak - 10m Air Rifle Wanita Berpasukan)
5. Muhamad Zubair, Ezuan Nasir Khan, Mohd Hadafi Jaafar (Menembak - 10m Air Rifle Lelaki Berpasukan)
6. Wendy Ng Yan Yee (Terjun - 3m Papan Anjal Individu Wanita)
7. Chan Yu Lin (Wushu - Taijiquan Wanita)
8. Phoon Eyin (Wushu - Pedang Wanita)
9. Loh Jack Chang (Wushu - Taijijian Lelaki)
10. Rikigoro Shinozuka (Triathlon)
11. Joseline Cheah, Bibiana NG, Wahidah Ismail (Menembak - 10m Air Pistol Berpasukan Wanita)
12. Johnathan Wong Guanjie (Menembak - 10m Air Pistol Lelaki)
13. Sepaktakraw Chinlone
14. Ragbi 7s
15. Bola Jaring Wanita
16. Daniel Bego, Kevin Yeap, Lim Ching Hwang, Welson Sim (Renang - 4x200m Gaya Bebas Lelaki)
17. Chew Yiwei (Terjun 10m Platform Lelaki)
18. Ahmad Imtaz, Nabil Fikri, Sharmini Christina, Natasha Wah Idris (Jumping Equestrian Berpasukan)
19. Farah Ann Abdul Hadi (Gimnastik Artistik)
20. Loh Zhiayi (Terjun 10m Platform Wanita)
21. Ing Yueh Tan (Gimnastik Artistik Melombol)
22. Khairulnizam Afendy (Pelayaran Laser Satandard Lelaki)
23. Nurul Elia, Umi Norwahida, Geh Cheow Lin, Nur Amirah (Pelayaran Fleet Racing Keelboat Berpasukan Wanita)
24. Muslifah Zulkifli, Nur Ayuni, Nur Suryani (Menembak 50m Rifle Prone Berpasukan Wanita)
25. Sepaktakraw Berpasukan Lelaki
26. Daniel Bego, Tan Yean Yang Alwyn, Welson Sim, Lim Ching Hwang (Renang 4x100m Gaya Bebas Berpasukan Lelaki)
27. Khoo Cai Lin (Renang 400m Wanita Gaya Bebas Wanita)
28. Phee Jinq En (Renang 50m Kuak Dada Wanita)
29. Jeremiah Phay Xing Loo (Gimnastik Artistik Palang Sejajar)
30. V. R. Gnanasigamani (Squash Individu Wanita)
31. Mohd Bakhtiar ((Squash Individu Lelaki)
32. Saiful Bahri, Mohamad Nuzul Azwan (Petanque Beregu Lelaki)
33. Rayzam Shah Wan Sofian (Olahraga - 100m Lompat Berpagar)
34. Chen Seong Fook (Menembak - Acara Trap)
35. Chen Seong Fook, NG Beng Chong, Bernard Cheng Han Yeoh (Menembak Berpasukan - Acara Trap)
36. Menembak 50m 3 Posisi Berpasukan Wanita
-Nur Suryani Taibi, Nur Ayuni Farhana & Muslifah Zulkifli
Taekwondo Poomsae Campuran
37. Taekwondo Poomsae Campuran
38. Muhammad Mohd Azri (Taekwondo 54kg Lelaki)
39. Yap Jeng Tzan (Olahraga - Lempar Cakera Wanita)
40. Badminton Berpasukan Wanita
41. Aaliyah Yoong (Waterski Lompat Wanita)
42. Khairul Anuar, Loke Shin Hui (Memanah Recurve Campuran )
43. Haziq Kamaruddin (Memanah Recurve Individu)
44. Pencak Silat Tanding Kelas D (60-65kg) Lelaki
- Muhammad Fahmi Romli
45. Memanah Kompaun Individu Lelaki
 - Zulfadhli Ruslan
46. Pelayaran Kategori 420 Wanita (B19)
- Nor Adriana Adlyna & Siti Nur Fatihah
47. Pelayaran Skiff 49erFX
- Rufina Tan & Connie Riverra
48. Pelayaran Match Racing Keelboat
- Umi Norwahida, Nurul Elia, Cheow Lin, Nur Amirah
49. Boling Masters Lelaki
- M.Rafiq Ismail
50. Ski Air Lelaki Keseluruhan
- Alex Yoong
51. Gimnastik Gimrama Berpasukan All Around
52. Pencak Silat Tanding Kelas H (80-85kg)
- Muhammad Robial Sobri
53. Taekwando Bawah 74kg Lelaki
- Khir Amir Mohd Sulaiman
54. Petanque Trio Wanita
- Suhartisera, Nur Thahira Tasnim, Siti Zubaidah, Jasnina Jasmine
55. Petanque Trio Lelaki
- Syed Akmal Fikri, Mohammad Hakem, Muhd Hafizuddin, Saiful Bahri
56. Badminton Beregu Wanita
- Woon Khe Wei, Vivian Hoo
57. Mohamad Arif Latif(Badminton Perseorangan Lelaki)
58. Badminton Beregu Campuran
- Chan Peng Soon, Goh Liu Ying

#GANGSA ( 66 )
1. Ho Ying dan Lee Rou You (Ping Pong Beregu Wanita)
2. Yu Peng Kian (Lawan Pedang - Epee Individu)
3. Ekuestrian Dressage Berpasukan
4. Sepak Takraw Chinlone Berpasukan
5. Nur Ayuni Farhana Abdul Halim (Menembak - 10m Air Rifle Wanita)
6. Muhamad Nurul Azwan Temizi (Petanque - Lelaki Shooting)
7. Hairil Harith (20km Jalan Kaki)
8. Welson Sim Wee Sheng (Renang - 200m Gaya Bebas)
9. Mohd Farhan Uzair Mohd Fikri  (Judo 66kg Lelaki)
10. CHONG Wei Fu (Judo 66-73kg Lelaki)
11. Lawan Pedang Lelaki Berpasukan
12. Aggie Cheah (Wushu - Pedang Wanita)
13. Chan Luyi(Wushu - Taijijian Wanita)
14. Nor Izzatul Fazlia Mohamad Tahir (Judo 63-70kg Wanita)
15. Sarifah Fazila Syed Sali (Judo 70-78kg Wanita)
16. Noor Asnida Abd Razak(Judo +78kg Wanita
17. Norhidayah, Siti Zawiah, Nee Hoe Khoo(Menembak - Pistol Berpasukan Wanita)
18. Ping Pong Berpasukan Lelaki
19. Ping Pong Berpasukan Wanita
20. Tennis Berpasukan Lelaki
21. Tennis Berpasukan Wanita
22. Phoon Eyin (Wushu Optional Spear)
23. Ng Shin Yii (Wushu Taijijian Wanita)
24. Grace Wong Xiu Mei (Lontar Peluru Wanita)
25. Jackie Wong (Baling Tukul Besi Lelaki)
26. Iskandar Alwi (Olahraga - Lompat Bergalah)
27. Esther Cheah (Bowling Individu Wanita)
38. Gan Kong Leong, Amran Risman, Teh Chee Fei(Menembak Skeet Berpasukan Lelaki)
29. Farah Ann Abdul Hadi (Gimnastik Artistik Palang Bertingkat)
30. Farah Ann Abdul Hadi (Gimnastik Artistik Melombol)
31. Khairunneeta Mohd Afendy (Pelayaran Laser Radial Wanita)
32. Mohd Hadafi Jaafar (Menembak 50m Rifle Prone)
33. Adi Aliffudin (Lontar Peluru Lelaki)
34. Kevin Soon Choy Yeap (Renang 1500m Gaya Bebas Lelaki)
35. Erika Kong Chia (Renang 50m Kuak Dada Wanita)
36. Johnathan Chan, Timmy Tan(Bowling Beregu Lelaki)
37. Shalin Zulkifli, Syaidatul Afifah (Bowling Beregu Wanita)
38. Farah Ann Abdul Hadi (Gimnastik Artistik Batang Titian)
39. Johnathan Wong (Menembak 50m Pistol Lelaki)
40. Wong Fu Kang (Renang 50m Kuak Dada Lelaki)
41. Muhammed Ashraf (Olahraga - Lompat Tinggi Lelaki)
42. Nurul Faizah Asma, Fathin Faqihah, Shereen Samson, Zaimah Atifah(Olahraga - 4x400m Wanita)
43. Badminton Berpasukan Lelaki
44. Yong Jin Kun (Taekwondo Poomsae Individu Lelaki)
45. Ju Pha Som Net (Berbasikal Kriterium Wanita)
46. Kok Jun Ee, Chew Wei Yan, Jin Kun Yong (Taekwondo Poomsae Berpasukan Lelaki)
47. Shereen Samson Vallabouy (Olahraga - 400m Wanita)
48. Nur Suryani M. Taibi(Menembak 50m Rifle 3 Posisi Wanita)
49. Olahraga - 4x100m Wanita
- Zaidatul Husniah, Noor Amira, Siti Fatima, Komalam Shally
50. Aiden Yoong Hanifah (Ski Air - Trik Wanita)
 52. Nur Afisa, Farah Amalina, Loke Shin Hui(Memanah Recurve Wanita)
53. Nurul Suhada Zainal (Basikal Lebuh Raya Wanita)
54. Mohd Fauzi Khalid (Pencak Silat 70-75kg Tanding Lelaki)
55. Ahmad Shahrozli Zailudin (Pencak Silat 55-60kg Tanding Lelaki)
56. Arieffudin Ridzuan (Pencak Silat 45-50kg Tanding Lelaki)
57. Nor Nabila Natasha (Pelayaran Optimist U16)  
58. Alex Yoong (Waterski Lompat Lelaki)
59. Alex Yoong (Waterski Slalom Lelaki)
60. Floorball Berpasukan Lelaki
61. Taekwando Lelaki Bawah 68kg
- P.Thinagaran Naidu
62. Mendayung Berpasangan Lelaki (1000m)
-Mohd Zulfadli & Mazlie Daham
63. Berbasikal Lebuhraya Lepas Beramai-ramai Lelaki
- Anuar Manan
64. Memanah Kompaun Individu Lelaki
- Mohd Juwaidi Mazuki
65. Boling Masters Lelaki
- Andrian Ang
66. Goh Jin Wei (Badminton Perseorangan Wanita)

COMMENTS

Name

About Aidilfitri android Antivirus badminton Blogger Bolasepak browser Bunkface Design Desktop fb Filem Film font Gadgets Games Gmail Google Grafik HariRaya Hoki Hujan ie9 Info Infographics InfoSemasa Islam LTDL Lyrics Microsoft Miwa Monoloque Music Office Olimpik PES Photoshop Ramadhan SEA Games sepaktakraw smartphone Software sukan Tablet Tech tips tricks tutorial Twitter Wallpaper Web Windows 7 Windows10 Windows8 World Cup YUI Yuna
false
ltr
item
SANoktah: Senarai Pungutan Pingat Sukan Sea 2015
Senarai Pungutan Pingat Sukan Sea 2015
Senarai Pungutan Pingat Sukan Sea 2015, sukan sea singapura 2015
http://3.bp.blogspot.com/-Vcrw30RC-1g/VWiErFRR4jI/AAAAAAAAFH8/6mr47-FJkBo/s1600/Senarai-Pungutan-Pingat-Sukan-SEA-2015.png
http://3.bp.blogspot.com/-Vcrw30RC-1g/VWiErFRR4jI/AAAAAAAAFH8/6mr47-FJkBo/s72-c/Senarai-Pungutan-Pingat-Sukan-SEA-2015.png
SANoktah
http://www.sanoktah.com/2015/05/senarai-pungutan-pingat-sukan-sea-2015.html
http://www.sanoktah.com/
http://www.sanoktah.com/
http://www.sanoktah.com/2015/05/senarai-pungutan-pingat-sukan-sea-2015.html
true
4244852340977964435
UTF-8
Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago