Archive Pages Design$type=blogging

a

Senarai Pungutan Pingat Sukma 2016

Sukma Sarawak 2016, Kedudukan Terkini Pungutan Pingat Sukma 2016, Acara Sukan Sukma 2016,

Sukma Sarawak 2016

Sukan Malaysia (Sukma) Sarawak Edisi ke-18 akan berlangsung secara rasminya bermula 23 Julai hingga 31 Julai 2016. Ini merupakan kali kedua negeri Sarawak menjadi tuan rumah. Sebanyak 24 acara sukan dengan 392 emas akan dipertandingkan di sekitar bandaraya Kuching, Kota Samarahan, Sibu and Miri. 

SUKAN MALAYSIA SARAWAK XVIII (SUKMA KE-18) 
Tuan Rumah : Sarawak
Tarikh : 23 Julai - 31 Julai 2016
Slogan : Perpaduan Dalam Kepelbagaian
Logo : Burung Enggang (Hornbill)
Maskot : Satria & Satrina
24 Acara : Akuatik (Renang dan Terjun), Angkat Berat, Badminton, Berbasikal, Bola Sepak, Hoki, Karate, Boling Padang, Memanah, Menembak, Olahraga, Silat, 10-pin Boling, Wushu, Bola Tampar Tertutup, Tenis, Skuasy Sepak Takraw dan Taekwondo, Petanque, Golf, Gimnastik, Tinju, Pelayaran

Website : https://sukmasarawak2016.my/
Facebook : https://www.facebook.com/SUKMA2016
Twitter : https://twitter.com/sukma_2016_swk
Instagram : https://www.instagram.com/sukmasarawak2016/

SENARAI PUNGUTAN PINGAT SUKMA 2016
*akan dikemaskini dari masa ke semasa
*kemaskini 30 Julai 2016, 11.30 malam
CONTINGENTS
Selangor597363195
Sarawak574359159
Terengganu474244133
W.Persekutuan404441125
Pahang30252277
Pulau Pinang26122967
Sabah253738100
Johor19253175
N. Sembilan19123061
Melaka18112857
Kedah14102347
Perak12263472
Kelantan10121335
Perlis971531
Brunei D.S.0134

COMMENTS

Name

About Aidilfitri android Antivirus badminton Blogger Bolasepak browser Bunkface Design Desktop fb Filem Film font Gadgets Games Gmail Google Grafik HariRaya Hoki Hujan ie9 Info Infographics InfoSemasa Islam LTDL Lyrics Microsoft Miwa Monoloque Music Office Olimpik PES Photoshop Ramadhan SEA Games sepaktakraw smartphone Software sukan Tablet Tech tips tricks tutorial Twitter Wallpaper Web Windows 7 Windows10 Windows8 World Cup YUI Yuna
false
ltr
item
SANoktah: Senarai Pungutan Pingat Sukma 2016
Senarai Pungutan Pingat Sukma 2016
Sukma Sarawak 2016, Kedudukan Terkini Pungutan Pingat Sukma 2016, Acara Sukan Sukma 2016,
https://3.bp.blogspot.com/-PtFI4Qqm-3g/V5FsN1Pt9qI/AAAAAAAAHZE/hISrVDXRbw8JnA4lqscLT81giZN-3h67wCLcB/s1600/Sukma-Sarawak-2016.png
https://3.bp.blogspot.com/-PtFI4Qqm-3g/V5FsN1Pt9qI/AAAAAAAAHZE/hISrVDXRbw8JnA4lqscLT81giZN-3h67wCLcB/s72-c/Sukma-Sarawak-2016.png
SANoktah
http://www.sanoktah.com/2016/07/pungutan-pingat-sukma-2016.html
http://www.sanoktah.com/
http://www.sanoktah.com/
http://www.sanoktah.com/2016/07/pungutan-pingat-sukma-2016.html
true
4244852340977964435
UTF-8
Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago