Senarai Pungutan Pingat Sukan Para Asean 2017

Pingat Sukan Para Asean 2017

Temasya Sukan Para Asean yang memasuki edisi kesembilan akan bermula dari 17 hingga 23 September 2017. Seramai 326 atlet Malaysia akan bersaing dalam 16 sukan membabitkan 289 daripada 368 acara sukan yang dipertandingkan. Pencapaian terbaik Malaysia adalah semasa Sukan Para Asean 2001 di Kuala Lumpur dengan memungut 135 emas, 75 perak dan 87 gangsa. Sebagai tuan rumah, Malaysia meletakkan sasaran 103 pingat emas untuk dimenangi. 

Sukan PARA ASEAN 2017 (PARA KL2017) 
Tarikh : 17 September - 23 September 2017
Negara bertanding : 11 negara
Acara Sukan : 368 Acara / 16 Jenis Sukan

9TH ASEAN PARA GAMES 2017
Website: kualalumpur2017.com.my
Facebook: kualalumpur2017
Twitter: @KL2017
Instagram: @kualalumpur2017
Youtube: Kuala Lumpur 2017


KEDUDUKAN TERKINI PUNGUTAN PINGAT SUKAN PARA ASEAN 2017
NO
NEGARA
EMAS
PERAK
GANGSA
JUMLAH
1
INDONESIA
126
75
50
251
2
MALAYSIA
90
85
83
258
3
THAILAND
68
73
95
236
4
VIETNAM
40
61
60
161
5
FILIPINA
20
20
29
69
6
MYANMAR
11
15
17
43
7
SINGAPURA
10
18
24
52
8
BRUNEI
2
6
6
14
9
TIMOR LESTE
2
0
1
3
10
KEMBOJA
0
5
5
10
11
LAOS
0
4
4
8


SENARAI NAMA ATLET MALAYSIA YANG MEMENANGI PINGAT

EMAS
1.
Adi Raimie Amizazahan
Berbasikal Trek 1km Ujian Masa (C1,C2,C3) Lelaki
2.
Najib Turano
Berbasikal Trek 1km Ujian Masa (C4) Lelaki
3.
Azlia Syafinaz Zais/Noraidillina Adila
Berbasikal Trek Pecut Tandem Wanita
4.
Afiq Afify Rizan/Khairul Adha Rasol
Berbasikal Trek Pecut Tandem Lelaki
5.
Zuhairie Ahmad Tarmizi
Berbasikal Trek 1km Ujian Masa (C5) Lelaki
6.
Azlia Syafinaz Zais/ Noraidillina Adila
Berbasikal Trek 1km Ujian Masa Tandem Wanita
7.
Afiq Afify Rizan/Khairul Adha Rasol
Berbasikal Trek  Ujian Masa Tandem lelaki
8.
Siti Noor Radiah ismail
Lompat Jauh Wanita T20
9.
Faridul Masri
Rejam Lembing F56 Lelaki
10.
Eddy Bernard
Olahraga 100m Lelaki T37
11.
Azlia Syafinaz Zais/Noraidillina Adilla
Berbasikal Trek 3KM Individu Kejar-Mengejar Wanita
12.
Muhamad Afiq Mohamad
Olahraga 100m Lelaki T12
13.
Amin Najmi Romzi/ Firdaus Zonis
Berbasikal Trek 4KM Individu Kejar Mengejar (B) Lelaki
14.
Hemala Devi
Lempar Cakera F12 Wanita
15.
Siti Noor Iasah
Olahraga 800m Wanita T20
16.
Shukor Farhan Suliman
Berbasikal Trek 3KM Individu Kejar Mengejar (C1,C2,C3) Campuran
17.
Najib Turan
Berbasikal Trek 4KM Individu Kejar Mengejar C4 Lelaki
18.
Zuhairie A. Tarmizi
Berbasikal Trek 4km Individu Kejar Mengejar C5 Lelaki
19.
Hemala Devi
Lontar Peluru Wanita F11/12
20.
Eddy Bernard
Lompat Jauh Lelaki T37
21.
Anas Zul Amirul Sidi
Para Renang 100m Gaya Bebas Lelaki S14
22.
Mohamad Erwan Hasnoor
Lompat Jauh Lelaki T38
23.
Muhammad Zulhaizat Zainal Abidin
Olahraga 400m T13
24.
Chung Wei Yoong
Para Renang 50m Kuak Kupu-Kupu Lelaki S14
25.
Jamery Siga
Para Renang 50m Kuak Kupu-Kupu Lelaki S5
26.
Hairul Miran
Tenpin Bowling Perseorangan Campuran TPB1
27.
Noor Lizah Salman
Tenpin Bowling Perseorangan Wanita TPB1
28.
Nasharuddin Mohd raih
Olahraga 400m Lelaki T20
29.
Thavanesvaran Subramaniam
Olahraga 400m Lelaki T44
30.
Muhamad Ashraf Muhammad Haisham
Olahraga 800m Lelaki T46
31.
Umi Syuhadah Idris
Lontar Peluru Wanita F37
32.
Muhamad Suhaili
Tenpin bowling Individu Campuran TPB2
33.
Muhamad Ashraf Haisham
Olahraga 1500m Lelaki T46
34.
Shamli Waidi
Rejam Lembing Lelaki F36/37
35.
Fraidden Dawan
Para Renang 400m Gaya Bebas S10
36.
Bajury Ladis
Lontar Peluru Lelaki F35
37.
Siti Noor Iasah
Olahraga 400m Wanita T20
38.
Shamli Waidi
Lontar Peluru F36 Lelaki
39.
Lim Tao Keong
Ujian Masa Individu Lelaki H1-H5
40.
Mohamad Yusof Hafizi
Ujian Masa Individu (C1,C2,C3)
41.
Mohd Najib Turano
Ujian Masa Individu Lelaki C4
42.
Khairul Hazwan Wahab
Ujian Masa Individu Tandem Lelaki
43.
Nur Syazwani Marais
Tenpin Bowling Wanita B4
44.
Muhamad Hairul Miran & Mohd Rizal Hassan
Tenpin Bowling Beregu Campuran (B1/B3)
45.
James Wong
Para Renang 100m Kuak Kupu-Kupu S8
46.
Umi Syuhadah
Lempar Cakera F37 Wanita
47.
Thavanesvaran
Olahraga 100meter T42/43/44
48.
Muhammad Solihim Mohd Noor
Olahraga 100m T45/46 Lelaki
49.
Nur Feiqha Maulad
Catur Standard B2/B3 Wanita
50.
Umi Syuhadah
Rejam Lembing F37 Wanita
51.
Abdul Rahman / Muhamad Amin
Tenpin Bowling Beregu Campuran TPB10+TPB2
52.
Abu Bakar Nyat / Mohd Azrin Rahim
Tenpin Bowling Beregu Campuran TPB9+TPB9
53.
Chee Chaoming / Hong Chin Sing / Ting Ing Hock
Para Ping Pong TM9 Lelaki
54.
Alvin Lim
Para Berbasikal Lebuh Raya  H1-H5 Lelaki
55.
Carmen Lim
Para Renang 50m Gaya Bebas S8 Wanita
56.
Abu Samah Borhan
Tenis Kerusi Roda Perseorangan Lelaki
57.
Najib Turano
Para Berbasikal Lebuh Raya (C4) Lelaki
58.
Syazwan Roshdi
Para Berbasikal Lebuh Raya (C1,C2,C3) Lelaki
59.
Ziyad Zolkefli
Lontar Peluru F20 Lelaki
60.
Zuhairie Ahmad Tarmizi
Para Berbasikal Lebuh Raya (C5) Lelaki
61.
Mohd Hisham Khaironi
Merejam Lembing F12/F13 Lelaki
62.
Azlia Syafinaz Zais / Aidillina Adilla
Para Berbasikal Lebuh Raya Tandem Wanita
63.
Aiman Asyraff / Faizal Noh
Para Berbasikal Lebuh Raya Tandem Lelaki
64.
Azman Hasan
Tenis Kerusi Roda Quad Perseorangan Lelaki
65.
Muhammad Hafiz Abu Bakar
Lempar Cakera F36/37 Lelaki
66.
Jonathan Wong
Lompat Jauh T11/12 Lelaki
67.
Muhammad Suhaili / Mohd Rizal / Muhamad Hairul
Tenpin Bowling Trio Campuran TPB1+TPB2+TPB3
68.
Jong Yee Khie
Para Angkat Berat 97kg Lelaki
69.
Doriah Poulus
Merejam lembing F42/44 Wanita
70.
Mohd Azrin Rahim / Muhamad Amin / Zahidi Lamsah
Tenpin Bowling Trio Campuran TPB8+TPB9+TPB10
71.
Adderin Majurin
Lontar Peluru F32/33/34 Lelaki
72.
Anderson Anak Jamba
Para Renang 150m Individu Rampaian Lelaki SM4
73.
Fraidden Dawan
Para Renang 200m Rampaian Individu Lelaki SM10
74.
Anderson Anak Jamba
Para Renang 50m Kuak Dada S4 Lelaki
75.
Abdul Latif Romly
Lompat Jauh T20 Lelaki
76.
Faridul
Lontar Peluru F56 Lelaki
77.
Nor Saadah / Morogen
Para Memanah Compund Berpasukan Campuran
78.
Muhamad Suhaili / Mohd Rizal / Choo Kam Chan
Tenpin Bowling Berpasukan Campuran TPB1+TPB2+TPB2+TPB3
79.
Abu Bakar Nyat / Wong Kee Soon / Muhamad Amin
Tenpin Bowling Berpasukan Campuran TPB8+TPB9+TPB9+TPB10
80.
Doriah Poulus
Lontar Peluru F42/44 Wanita
81.
Mohamad Ridzuan
Olahraga 200m T36 Lelaki
82.
Muhamad Afiq
Olahraga 200m T12 Lelaki
83.
Mohd Rozi Mat Hasin
Merejam Lembing F35 Lelaki
84.
Thavanesvaran
Olahraga 200m T42/43/44 Lelaki
85.
Nur Feiqha
Catur Individu Wanita Rapid B2/B3
86.
Madzlan Saibon
Para Badminton Individu Lelaki WH2
87.
Muhammad Ikhwan / Madzlan Saibon
Para Badminton Beregu Lelaki WH1/2
88.
Cheah Liek Hou
Para Badminton Individu Lelaki SU5
89.
Didin Taresoh
Para Badminton Individu Lelaki SS6
90.
Goalball Lelaki


PERAK
1.
Yusof Hafizi Shaharuddin
Berbasikal Trek 1km Ujian Masa (C1,C2,C3) Lelaki
2.
Hafiz Jamali
Berbasikal Trek 1km Ujian Masa (C4) Lelaki
3.
Amin Najmi Romzi/Firdaus Zonis
Berbasikal Trek Pecut Tandem Lelaki
4.
Shahida Tajudin/Rozi Yanti Mat Rodzi
Berbasikal Trek 1km Ujian Masa Tandem Wanita
5.
Amin Najmi Romzi/Firdaus Zonis
Berbasikal Trek  Ujian Masa Tandem lelaki
6.
Lim Carmen
Para Renang 100m Gaya Bebas S8
7.
Zadrian Chan
Para Renang 200m gaya bebas S14 Lelaki
8.
Anderson Anak Jamba
Para Renang 50m Kuak Dada SB3 Lelaki
9.
Julius Jaranding
Para Renang 50m Kuak Dada SB13 Lelaki
10.
Nani Shahiera
Lompat Jauh Wanita T20
11
Jacklon Ganding
Olahraga 100m Lelaki T37
12.
Tandem oleh Syahida Tajudin/Rozi Yanti Mat Rodzi
Berbasikal Trek 3KM Individu Kejar Mengejar (B) Wanita
13.
Maswinah Suanang
Olahraga 800m Wanita T20
14.
Afiq Afify Rizan/Khairul Adha Rasol
Berbasikal Trek 4KM Individu Kejar Mengejar (B) Lelaki
15.
Nurul Rabiatul Adawiyah Bakri
Para Angkat Berat Kategori 41kg Wanita
16.
Nabil Rosli
Berbasikal Trek 3KM Individu Kejar Mengejar (C1,C2,C3) Campuran
17.
Jamery Siga
Para Renang 200M Gaya Bebas Lelaki S5
18.
Julius Jaranding
Para Renang 100m Gaya Bebas lelaki S12
19.
 Ruzila Mustafa
Tenpin Bowling Perseorangan Wanita TPB1
20.
Mohd Rizal Hassan
Tenpin Bowling Perseorangan Campuran TPB3
21.
Mohd Azrin Rahim
Tenpin Bowling Perseorangan Campuran TPB9
22.
Muhd Nurdin Ibrahim
Olahraga 800m Lelaki T20
23.
Muhamad Amin Abd Rashid
Tenpin Bowling Perseorangan Campuran TPB10
24.
Mohamad Faizal Aideal Suhaimi
Olahraga 100m Lelaki T13
25.
Jap Soon Hung
Lontar Peluru Lelaki F54/F55
26.
Boccia Pairs Campuran BC4
27.
Boccia Berpasukan Campuran BC1/BC2
28.
Nursuhana Ramlan
Lontar Peluru Wanita F20
29.
Muhammad Hafiz Abu Bakar
Lontar Peluru Lelaki F36/37
30.
Julius Jaranding
Para Renang 100m Kuak Dada Lelaki SB13
31.
Adi Raimie
Berbasikal Ujian Masa Individu (C1,C2,C3)
32.
Zuhairie A.Tarmizi
Berbasikal Ujian Masa Individu Lelaki C5
33.
Mahussein Matnoh
Para Angkat Berat 80kg Lelaki
34.
Eryanto Bahtiar
Lompat Kijang Lelaki T46 
35.
Syed Umar
Tenpin Bowling Individu Lelaki TPB4
36.
Nur Azlia Syafinaz Zais
Berbasikal Ujian Masa (B) Wanita
37.
Noresham Manaf / Azuan Amir Hassan
Tenpin Bowling Beregu Campuran TPB1+TPB3
38.
Muhamad Suhaili / Choo Kam Chan
Tenpin Bowling Beregu Campuran TPB2+TPB32
39.
Eliyana Johari
Tenpin Bowling Individu Wanita TPB4
40.
Adib Iqbal / Anas / Yoong Chung Wei
Para Renang 4x100m Lelaki S14
41.
Mohd Raduan Emeari
Olahraga 100m T36 lelaki
42.
Thavanesvaran / Ahmad Solihim / Saiful Dawang
Olahraga 4x100m T42-47 Lelaki
43.
Nadia Syafika / Wong Kee Soon
Tenpin Bowling TPB9+TPB9
44.
Nur Feiqha Maulad / Norain Fatihah
Catur Berpasukan Standard Wanita B2/B3
45.
Mohd Raduan Emeari
Olahraga 400m T36 Lelaki
46.
Hemala Devi
Rejam Lembing F12 Wanita
47.
Mohd Ashraf Haisham
Olahraga 400m Lelaki T46
48.
Carmen Lim
Para Renang 100m Kuak Lentang S8 Wanita
49.
Zul Amirul
Para Renang 100m Kuak Lentang S5 Lelaki
50.
Jin Ping Ting
Para Renang 100m Kuak Lentang S14 Lelaki
51.
Muhammad Nur Syaiful
Para Renang 50m Lelaki Gaya Bebas S5 Lelaki
52.
Adi Raimie
Para Berbasikal Lebuh Raya (C1,C2,C3) Lelaki
53.
Sabarudding Bacho
Lempar Cakera Lelaki F35
54.
Nor Fariza Mortaza
Para Angkat Berat Kategori 86kg Wanita
55.
Khairul Nizam Ali / Hafiz Sufian
Para Berbasikal Lebuh Raya Tandem Lelaki
56.
Mohamad Aliff
Lontar Peluru F20 Lelaki
57.
Shamli Waidi
Lempar Cakera F36/37 Lelaki
58.
Mohamad Saifuddin
Lompat Jauh T11/12 Lelaki
59.
Nur Suraiya
Lompat Jauh T12 Wanita
60.
Anas Zul Amirul Sidi
Para Renang 50 Kuak Lentang S14 Lelaki
61.
Morogen
Para Memanah Individu Compund Lelaki
62.
Nor Sa'adah
Para Memanah Individu Compund Wanita
63.
Abu Samah Borhan
Tenis Kerusi Roda Beregu Lelaki
64.
Muhamad Nurdin Ibrahim
Olahraga 1500m T20 Lelaki
65.
Azri Azman
Para Angkat Berat 107kg Lelaki
66.
Davis Machang
Lempar Cakera F34 Lelaki
67.
Bola Keranjang Kerusi ROda 3 lawan 3 Lelaki
68.
James Wong Tien Yu
Para Renang 200m Rampaian Individu Lelaki SM8
69.
Yoong Chung Wei
Para Renang 200m Rampaian Individu Lelaki SM14
70.
Adib Iqbal / Anas / Ting Jin Ping
4x100 Rampaian Lelaki S14
71.
Ting Jin Ping
Para Renang 50m Kuak Dada S14 Lelaki
72.
Mohamad Firdaus
Lempar Cakera F12 Lelaki
73.
Bola Keranjang Berpasukan Lelaki
74.
Ahmad Solihim
Olahraga 2000m T45/46 Lelaki
75.
Faizal Aideal
Olahraga 200m T45/46 Lelaki
76.
Chin Kit
Boccia Individu Campuran BC1
77.
Chee Hoong
Boccia Individu Campuran BC2
78.
Sabarudding
Merejam Lembing F35 Lelaki
79.
Davis Machang
Merejam Lembing F34 Lelaki
80.
Nur Feiqha / Seri Izdihar / Nur Izzati Zakaria
Catur Rapid Berpasukan Wanita B2/B3
81.
Muhammad Ikhwan
Para Badminton Individu Lelaki WH1
82.
Muhammad Huzairi
Para Badminton Individu Lelaki SL3
83.
Noorrizah Rahim
Para Badminton Individu Wanita SU5
84.
Tan Kee Chok
Para Ping Pong Perseorangan Wanita SF5
85.
Ing Hock Ting
Para Ping Pong Perseorangan Lelaki SM9


GANGSA
1.
Shahida Tajudin/Rozi Yanti Mat Rodzi
Berbasikal Trek Pecut Tandem Wanita
2.
Puteri Nur Diyana Megat Jawahir
Para Renang 50m Kuak Dada SB14 Wanita
3.
Mohd Adib Iqbal Abdullah
Para Renang 50m Kuak Dada SB14 Lelaki
4.
Mohd Erwan Mohd Hasnool
Olahraga 100m Lelaki T38
5.
Felicia Mikat
Olahraga 100m Wanita T13
6.
Nur Syahida Tajudi
Berbasikal 3km Individu Kejar Mengejar (B) Wanita
7.
Noor Kalsum
Lempar Cakera F12 Wanita
8.
Nur Faizah Aziz
Berbasikal Trek 3KM Individu Kejar-mengejar(C1,C2,C3) Campuran
9.
Zandrian Chan
Para Renang 100m Gaya Bebas lelaki S14
10.
James Wong
Para Renang 100m Kuak Dada Lelaki SB8
11.
Amir Firdaus
Lompat Jauh Lelaki T38
12.
Hisam Che Soh
Lontar Peluru F46
13.
Gustin Anak Jenang
Para Angkat Berat Kategori 59kg Lelaki
14.
Muhammad Nur Syaiful
Para Renang 50m Kuak Kupu-Kupu Lelaki S5
15.
Doriah Poulus
Lempar Cakera F42/43/44 Wanita
16.
Noresham Manaf
Tenpin Boling Campuran TPB3
17.
Abu Bakar Nyat
Tenpin Boling Campuran TPB9
18.
Saiful Dawang
Lompat Jauh Lelaki F42/44
19.
Felicia Mikat
Olahraga 400m Wanita T13
20.
Abdul Halim Badruddin
Olahraga 800m Lelaki T38
21.
Richard Anak Bada
Rejam Lembing F40/41
22.
Choo Kam Chan
Tenpin bowling Individu Campuran TPB2
23.
Ariffahmi Zaquan
Tenis Kerusi Roda Individu Lelaki
24.
Yusshazwan Yusoff
Tenis Kerusi Roda Individu Lelaki
25.
Tomson Lim Kok Hong
Rejam Lembing Lelaki F36/37
26.
Muhammad Johan Abd Rahman
Olahraga 1500m Lelaki T37
27.
Boccia Pairs Campuran BC3
28.
Noor Imanina
Lontar Peluru Wanita F20
29.
Sabarudding Bacho
Lontar Peluru Lelaki F35
30.
Nur Alia Ardiela
Olahraga 400m Wanita T20
31.
Mohd Adib Iqbal
Para Renang Kuak Dada Lelaki SB14
32.
Ananthy 
Memanah Recurve Individu Wanita
33.
Hasihin Sanawi
Memanah Recurve Individu Lelaki
34.
Muhammad Alif Malek
Olahraga 100m T36 lelaki
35.
Nurul Fazirai
Olahraga 100m T46/47
36.
Felicia Mikat
Olahraga 200m T13 Wanita
37.
Shaharuddin Mappa / Hanson Ang Ping Ti
Catur Berpasukan Standard Lelaki B2/B3
38.
Bibiana Ahmad
Para Angkat Berat 67kg Snatch Wanita
39.
Sona Anak Agon
Para Angkat Berat 73kg Snatch Wanita
40.
Zahidi Lamsah / Mohd Khairul Ishak
Tenpin Bowling TPB8+TPB8
41.
Yusshazwan Yusoff
Tenis Kerusi Roda Beregu Lelaki
42.
Tomson Lim Kok Hon
Lontar Peluru F37 Lelaki
43.
Ahmad Syahir / Azwar Bakar
Para Ping Pong TM10 Lelaki
44.
Yap Moo Onn / Zulkarnain / Tan Hwai Wern
Para Ping Pong TM8 Lelaki
45.
Tan Kee Chok / Azila / Clancy Chung
Para Ping Pong TF1-5 Wanita
46..
Mohd Reza Rashid
Olahraga 400m T36 Lelaki
47.
Jamery Siga
Para Renang 100m Kuak Lentang S5 Lelaki
48.
Mohd Hisham Khaironi
Merejam Lembing F12/F13 Lelaki
49.
Khairul Hazwan Wahab / Rauf Misbah
Para Berbasikal Lebuh Raya Tandem Lelaki
50.
Sharifah Raudzah
Para Angkat Berat Kategori 86kg Wanita
51.
Mohd Adib Iqbal
Para Renang 50m Kuak Lentang S14 Lelaki
52.
Abdul Halim Badruddin
Olahraga 400m T38 Lelaki
53.
Faiz Hussain
Para Angkat Berat 107kg Lelaki
54.
Richard Anak Bada
Lontar Peluru F40/41
55.
David Machang
Lontar Peluru F40/41 Lelaki
56.
Adderin
Lempar Cakera F34 Lelaki
57.
Muhamad Nurdin
Olahraga 5000m T20 Lelaki
58.
Bola Sepak 5 Sebelah Lelaki
59.
Fraidden Dawan
Para Renang 50m Kuak Dada S10 Lelaki
60.
Zadrian Chan Zhi Weng
Para Renang 50m Kuak Dada S14 Lelaki
61.
Zulkifly Abdullah
Lompat Jauh T20 Lelaki
62.
L.Ananthy / Hasihin Sanawi / Ahmad Jaffri
Para Memanah Compund Berpasukan Campuran
63.
Mohd Rezza Rashid
Olahraga 200m T36 Lelaki
64.
Jacklon Ganding
Olahraga 200m T37 Lelaki
65.
Bajury Ladis
Merejam Lembing F35 Lelaki
66.
Adderin Majurin
Merejam Lembing F34 Lelaki
67.
Aminoor Farid
Boccia Individu Campuran BC4
68.
Bola Sepak CP Lelaki
69.
Saharuddin Mappa / Shaharuddin Sidek / Farhan Shukry
Catur Rapid Berpasukan Lelaki B2/B3
70.
Bakri Omar
Para Badminton Individu SL4 Lelaki
71.
Syazwani Shahrom
Para Badminton Individu SL4 Wanita
72.
Cheah Liek Hou / Hairul Fozi
Para Badminton Beregu Lelaki SU5
73.
Mohamad Faris / Ahmad Effendi
Para Badminton Beregu Lelaki SU5
74.
Nor Fariha Kamarudin
Para Badminton Individu Wanita SU5
75.
Mohd Sibil / Bakri Omar
Para Badminton Beregu Lelaki SL3/4
76.
Muhammad Naim
Para Badminton Individu Lelaki SS6
77.
Nabilah Ahmat Sharif / Syazwani Shhrom
Para Badminton Beregu Wanita SL3-SU5
78.
Goalball Berpasukan Wanita
79.
Clancy Chung
Para Ping Pong Perseorangan Wanita SF5
80.
Jennatul Fahmi
Para Ping Pong Perseorangan Lelaki SM11
81.
Chee Chaoming
Para Ping Pong Perseorangan Lelaki SM9
82.
Azwar Bakar
Para Ping Pong Perseorangan Lelaki SM10
83.
Mohd Razak Che Awang
Para Ping Pong Perseorangan Lelaki SM5

COMMENTS

Name

About,1,Aidilfitri,3,android,9,Antivirus,1,badminton,67,Blogger,5,Bolasepak,9,browser,2,Bunkface,3,Design,4,Desktop,3,fb,7,Filem,6,Film,1,font,1,Gadgets,14,Games,12,Gmail,3,Google,5,Grafik,19,HariRaya,2,Hoki,27,Hujan,2,ie9,3,Info,66,Infographics,13,InfoSemasa,3,Islam,4,LTDL,5,Lyrics,20,Microsoft,3,Miwa,6,Monoloque,9,Music,106,Office,1,Olimpik,3,PES,5,Photoshop,1,Ramadhan,5,SEA Games,4,sepaktakraw,8,smartphone,2,Software,14,sukan,200,sukansea,8,Tablet,4,Tech,17,tips tricks,7,tutorial,3,Twitter,2,Wallpaper,12,Web,6,Windows 7,3,Windows10,3,Windows8,7,World Cup,5,YUI,14,Yuna,3,
ltr
item
SANoktah: Senarai Pungutan Pingat Sukan Para Asean 2017
Senarai Pungutan Pingat Sukan Para Asean 2017
Pungutan Pingat Sukan Para Asean 2017, Senarai nama atlet memenangi Sukan Para Asean 2017
https://4.bp.blogspot.com/-dfIDl-YZblc/Wbs3DDaECOI/AAAAAAAAIYg/ceBrFDd0WjQHK_qKx86J9YQfB7svTy7VgCLcBGAs/s1600/Pingat-Sukan-Para-Asean-2017.png
https://4.bp.blogspot.com/-dfIDl-YZblc/Wbs3DDaECOI/AAAAAAAAIYg/ceBrFDd0WjQHK_qKx86J9YQfB7svTy7VgCLcBGAs/s72-c/Pingat-Sukan-Para-Asean-2017.png
SANoktah
http://www.sanoktah.com/2017/09/pingat-sukan-para-asean.html
http://www.sanoktah.com/
http://www.sanoktah.com/
http://www.sanoktah.com/2017/09/pingat-sukan-para-asean.html
true
4244852340977964435
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy