Senarai Atlet Malaysia Di Sukan Komanwel 2018

Atlet Malaysia Sukan Komanwel 2018

Berikut barisan atlet Malaysia yang terlibat dalam temasya Sukan Komanwel 2018 yang diadakan di Gold Coast, Australia dari 4 hingga 15 April ini. Kontinjen negara, yang diketuai Huang Yung How terdiri daripada 178 atlet (102 lelaki dan 76 wanita) dan 95 pegawai dan akan menyertai 21 acara sukan termasuk lima acara sukan para.

GIMNASTIK ARTISTIK (6)
5-9 APRIL
ATLET
ACARA
Fu Jie Tan
Men Team Final & Ind. Qualification
Pyah Xing Loo
Men Team Final & Ind. Qualification
Farah Ann Abdul Hadi
Women Team Final & Ind. Qualification
Geanie Ee Ling Ng
Women Team Final & Ind. Qualification
Ing Yueh Tan
Women Team Final & Ind. Qualification
Nur Azira Aziri
Women Team Final & Ind. Qualification

OLAHRAGA (14)
8-15 APRIL
ATLET
ACARA
Khairul Hafiz Jantan
100 meter
4x100m Berganti
Rayzam Shah Wan Sofian
110m Bepagar Lelaki
4x100m Berganti
Lee Yup Wei
Lompat Tinggi Lelaki
Nauraj Singh Randhawa
Lompat Tinggi Lelaki
Iskandar Alwi
Men's Pole Vault
Muhammad Hakimi Ismail
Men's Triple Jump
Muhammad Irfan Shamshuddin
Mens Discus Throw
Jackie Siew Cheer Wong
Mens Hammer Throw
Badrul Hisham Abdul Manap
4x100 Berganti Lelaki
Jonathan Nyepa
4x100 Berganti Lelaki
Nixson Anak Kennedy
4x100 Berganti Lelaki
Muhammad Afiq Mohamad Ali Hanafiah
Men T12 100m
Zaidatul Husniah Zulkifli
Women 100m
 Chuah Yu Tian
Women Pole Vault

BADMINTON (10)
5-15 APRIL
ATLET
ACARA
Lee Chong Wei
Perseorangan Lelaki
Mixed Team Event
Soniia Cheah
Perseorangan Wanita
Beregu Wanita
Mixed Team Event
Chang Peng Soon
Beregu Lelaki
Beregu Campuran
Mixed Team Event
Goh Soon Juat
Beregu Lelaki
Beregu Campuran
Mixed Team Event
Goh V Shem
Beregu Lelaki
Mixed Team Event
Tan Wee Kiong
Beregu Lelaki
Mixed Team Event
Chow Mei Kuan
Beregu Lelaki
Mixed Team Event
Shevon Jemie Lai
Beregu Campuran
Beregu Wanita
Mixed Team Event
Vivian Hoo
Beregu Wanita
Mixed Team Event
Goh Liu Ying
Beregu Campuran
Mixed Team Event

BOLA KERANJANG (12)
5-15 APRIL
ATLET
Tai Chia Qian
Chiau Teng Eugene Ting
Fook Yee Yap
Hui Ping Pang
Kulaimathi Rajintiran
Ky Lie Hiew
Nur Izaati Yaakob
Phey Chyi Magdelene Low
Ph Yee Ooi
Wei Yin Saw
Yin Yin Chong
Yu Feng Ng

BERBASIKAL TREK (14)
5-8 APRIL
ATLET
ACARA
Mohd Azizulhasni Awang
Sprint Lelaki
Keirin Lelaki
Muhammad Shah Firdaus Sahrom
Sprint Lelaki
Keirin Lelaki
Team Sprint Lelaki
Farina Shawati Mohd Adnan
Sprint Wanita
Keirin Wanita
Pecut Berpasukan Wanita
Fatehah Mustapa
Pecut Wanita
Keirin Wanita
500m Time Trial Wanita
Pecut Berpasukan Wanita
Muhammad Fadhil Mohd Zonis
1000m Time Trial Lelaki
Eiman Firdaus Mohd Zamri
400m Individu Pursuit Lelaki
400m Team Pursuit Lelaki
40km Points Race Lelaki
15km Scratch Race Lelaki
Muhammad Danieal Haik Edy Suhaidee
400m Individu Pursuit Lelaki
400m Team Pursuit Lelaki
Muhammad Nur Aiman Rosli
400m Individu Pursuit Lelaki
Irwandie Lakasek
400m Team Pursuit Lelaki
15km Scratch Race Lelaki
Muhamad Afiq Huznie Othman
400m Team Pursuit Lelaki
40km Points Race Lelaki
15km Scratch Race Lelaki
Ju Pha Som Net
25km Points Race Wanita
10km Scratch Race Wanita
Pecut Berpasukan Wanita
Mohamaed Shariz Efendi Mohd Shahrin
Team Sprint Lelaki
Muhammad Fadhil Mohd Zonis
Team Sprint Lelaki
Muhammad Khairil Rasol
Team Sprint Lelaki
Muhammad Afiq Afify Rizan
Pecut B&VI Lelaki
1km Ujian Masa B&VI Lelaki

TERJUN (13)
11-14 APRIL
ATLET
ACARA
Ahmad Amsyar Azman
1m Papan Anjal Lelaki
3m Papan Anjal Lelaki
Muhammad Syafiq Puteh
1m Papan Anjal Lelaki
Ooi Tze Liang
1m Papan Anjal Lelaki
3m Papan Anjal Lelaki
3m Papan Ajal Berirama Lelaki
10m Platform Berirama Lelaki
Lai Jasmine Pui
1m Papan Anjal Wanita
3m Papan Anjal Wanita
Kimberly Bong Qian
1m Papan Anjal Wanita
3m Papan Anjal Wanita
Nur Dhabitha Sabri
1m Papan Anjal Wanita
3m Papan Anjal Wanita
3m Papan Ajal Berirama Wanita
10m Platform Berirama Wanita
Chew Yi Wei
3m Papan Anjal Lelaki
10m Platform Lelaki
3m Papan Ajal Berirama Lelaki
10m Platform Berirama Lelaki
Jellson Jabillin
10m Platform Lelaki
10m Platform Berirama Lelaki
Cheong Jun Hoong
10m Platform Wanita
10m Platform Berirama Wanita
Bong Kimberly Qian
10m Platform Wanita
Pandelela Rinong
10m Platform Wanita
10m Platform Berirama Wanita
Gabriel Gilbert Daim
3m Papan Ajal Berirama Lelaki
Muhammad Syafiq Puteh
3m Papan Ajal Berirama Lelaki
Leong Mun Yee
3m Papan Ajal Berirama Wanita
10m Platform Berirama Wanita
Hanis Nazirul Jaya Surya
10m Platform Berirama Lelaki

HOKI (36)
5-14 APRIL
ATLET
Faizal Saari
Joel Van Huizen
Meor Muhamad Azuan Hasan
Mohamad Sukri Adul Mutalib
Muhmmad Hairi Abd Rahman
Mohd Fitri Saari
Mohamad Ramadan Rosli
Muhammad Amirol Aideed Mohd Arshad
Muhammad Azri Hassan
Muhammad Firhan Ashari
Muhammad Hafizuddin Othman
Muhammad Najmi Farizal Jazlan
Muhammad Razie Abdul Rahim
Muhammad Shahril Saabah
Nabil Fiqri Mohd Noor
Norsyafiq Sumantri
Syafiq Syed Cholan
Tengku Ahmad Tajuddin
Farah Ayuni Yahya
Fatin Mohd Sukri
Fazilla Sylvester Silin
Hanis Onn
Juliani Mohamad Din
Mas Huzaimah Md Aziz
Norazlin Sumantri
Norbaini Hashim
Nor Syafiqah Mohd Zain
Nuraini Abdul Rashid
Nuramirah Shakirah Zulkifli
Nuraslinda Said
Nurul Mansur
Rajanorsharina Raja Shabuddin
Siti Othman
Siti Ruhani
Surizan Awang Noh
Wan Norfaiezah Md Sauti

BOLING PADANG (10)
5-13 APRIL
ATLET
ACARA
Muhammad Saufi Rusli
Individu Lelaki
Bertiga Lelaki
Emma Firyana Saroji
Individu Wanita
Fairul Izwan Abd Muin
Berpasangan Lelaki
Empat Berpasukan Lelaki
Muhammad Hizllee Abdul Rais
Berpasangan Lelaki
Empat Berpasukan Lelaki
Emma Firyana Saroji
Berpasangan Wanita
Siti Zalina Ahmad
Berpasangan Wanita
Empat Berpasukan Wanita
Muhammad Syamil Syazwan Ramli
Tiga Berpasukan Lelaki
Empat Berpasukan Lelaki
Zulhilmie Redzuan
Tiga Berpasukan Lelaki
Empat Berpasukan Lelaki
Auni Fathiah Kamis
Tiga Berpasukan Wanita
Empat Berpasukan Wanita
Azlina Arshad
Tiga Berpasukan Wanita
Empat Berpasukan Wanita
Nur Fidrah Noh
Tiga Berpasukan Wanita
Empat Berpasukan Wanita

POWERLIFTING PARA (2)
10 APRIL
ATLET
ACARA
Bonnie Bunyau Gustin
Lightweight Lelaki
Jong Yee Khie
Heavyweight Lelaki

GIMNASTIK BERIRAMA : 3
11-13 APRIL
ATLET
ACARA
Amy Kwan
Gimnasik Berirama
Izzah Amzan
Gimnasik Berirama
Koi Sie Yan
Gimnasik Berirama

RAGBI 7 SEBELAH (13)
13-15 APRIL
ATLET
Muhammad Khairul Abdillah Ramli
Muhammad Safwan Abdullah
Muhammad Firdaus Tarmizi
Mhammad Ameer Nasrun Zulkeffli
Muhammad Azwan Zuwairi Mat Zizi
Muhammad Dzafran Muhamad Zainudin
Muhammad Nasharuddin Ismail
Muhammad Siddiq Amir Jalil
Muhammad Zharif Affandi
Muhammad Zulhisham Rasli
Nik Mohd Shadiddan Mohd Zain
Wan Izzudin Ismail
Zulkiflee Azmi

MENEMBAK (9)
8-14 APRIL
ATLET
ACARA
Muhhamad Ezuan Nasir Khan
50m Rifle Prone Lelaki
10m Air Rifle Lelaki
Jonathan Guanjie Wong
50m Pistol Lelaki
10m Air Pistol Lelaki
Hasli Izwan Amir Hasan
25m Rapid Fire Pistol Lelaki
Charles Seong Fook Chen
Trap Lelaki
Benjamin Cheng Jie Khor
Double Trap Lelaki
Eng Wei Jin
Double Trap Lelaki
Nur Suryani Mohamed Taibi
50m Rifle 3 Postions Wanita
50m Rifle Prone Wanita
10m Air Rifle Wanita
Alia Sazana Azahari
25m Pistol Wanita
Bibiana Pei Chin Ng
25m Pistol Wanita
1m Air Pistol Wanita

SKUASY (9)
5-15 APRIL
ATLET
ACARA
Eain Yow Ng
Perseorangan Lelaki
Beregu Lelaki
Yuen Ivan
Perseorangan Lelaki
Beregu Lelaki
Nafiizwan Adnan
Perseorangan Lelaki
Beregu Lelaki
Aifa Azman
Perseorangan Wanita
Beregu Campuran
Nicol David
Perseorangan Wanita
Sivasangari Subramaniam
Perseorangan Wanita
Beregu Wanita
Mohammad Syafiq Kamal
Beregu Lelaki
Rachel Arnold
Beregu Wanita
Sanjay Singh Chal
Beregu Campuran

RENANG (7)
5-10 APRIL
ATLET
ACARA
Caraline Zi Xin Chan
50m Kuak Lentang Wanita
100m Kuak Lentang Wanita
Keith Kit Sern Lim
50m Gaya Bebas Lelaki
100m Gaya Bebas Lelaki
50m Kuak Kupu-Kupu Lelaki
Welson Wee Sheng Sim
100m Gaya Bebas Lelaki
200m Gaya Bebas Lelaki
400m Gaya Bebas Lelaki
1500m Gaya Bebas Lelaki
Jan Han Tern
50m Kuak Lentang Lelaki
100m Kuak Lentang Lelaki
Jie Chan
50m Kuak Kupu-Kupu Lelaki
100m Kuak Kupu-Kupu Lelaki
Carmen Lim
50m Gaya Bebas Wanita S8
Jin Ping Ting
200m Gaya Bebas Lelaki S14

PING PONG (8)
5-15 APRIL
ATLET
ACARA
Ai Xin Tee
Beregu Wanita
Beregu Campuran
Berpasukan Wanita
Karen Lyne
Perseorangan Wanita
Beregu Wanita
Beregu Campuran
Berpasukan Wanita
Li Sian Alice Chang
Perseorangan Wanita
Berpasukan Wanita
Ying Ho
Perseorangan Wanita
Beregu Wanita
Beregu Campuran
Berpasukan Wanita
Chee Feng Leong
Perseorangan Lelaki
Beregu Lelaki
Beregu Campuran
Berpasukan Lelaki
Javen Choong
Perseorangan Lelaki
Beregu Lelaki
Beregu Campuran
Berpasukan Lelaki
Muhammad Ashraf Haiq
Perseorangan Lelaki
Beregu Campuran
Berpasukan Lelaki
Mohamad Azwar Bakar
Perseoragn Lelaki TT6-10

TRIATHLON (2)
5-7 APRIL
ATLET
ACARA
Chong Xian Hao
Triathlon Lelaki
Yang Chen Yin
Triathlon Wanita

ANGKAT BERAT (10)
5-9 APRIL
ATLET
ACARA
Muhammad Azroy Hazalwa
56kg Lelaki
Muhamad Aznil Bidin
62kg Lelaki
Muhammad Erry Hidayat
69kg Lelaki
Abd Mubin Rahim
77kg Lelaki
Muhammad Fazrul Azrie Mohdad
85k Lelaki
Mohamad Norfarhan Ideris
+105kg Lelaki
Sharifah Inani Najwa Syed Anuar
53kg Wanita
Marceeta Marlyne Marcus
58kg Wanita
Jabriella Teo Samuel
75kg Wanita
Siti Aisyah Md Rosli
90kg Wanita

COMMENTS

Name

About,1,Aidilfitri,3,android,9,Antivirus,1,badminton,79,Blogger,5,Bolasepak,16,browser,2,Bunkface,3,Design,4,Desktop,3,fb,7,Filem,8,Film,1,font,1,Gadgets,14,Games,12,Gmail,3,Google,5,Grafik,19,HariRaya,2,Hoki,30,Hujan,2,ie9,3,Info,67,Infographics,13,InfoSemasa,3,Islam,4,LTDL,5,Lyrics,20,Microsoft,3,Miwa,6,Monoloque,9,Music,106,Office,1,Olimpik,3,PES,5,Photoshop,1,Ramadhan,5,SEA Games,4,sepaktakraw,8,smartphone,2,Software,14,sukan,239,sukansea,8,Tablet,4,Tech,18,tips tricks,7,tutorial,3,Twitter,2,Wallpaper,12,Web,6,Windows 7,3,Windows10,3,Windows8,7,World Cup,5,YUI,14,Yuna,3,
ltr
item
SANoktah: Senarai Atlet Malaysia Di Sukan Komanwel 2018
Senarai Atlet Malaysia Di Sukan Komanwel 2018
Atlet Malaysia Sukan Komanwel 2018, Senarai nama atlet Malaysia Sukan Komanwel Gold Goast 2018
https://2.bp.blogspot.com/-yM13IhIKauM/WsAlzjrgq2I/AAAAAAAAIyY/JrseLKGcZdQz-YgwklaxWEQ33hPa5k57wCLcBGAs/s1600/Atlet%2BMalaysia%2BSukan%2BKomanwel%2B2018.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-yM13IhIKauM/WsAlzjrgq2I/AAAAAAAAIyY/JrseLKGcZdQz-YgwklaxWEQ33hPa5k57wCLcBGAs/s72-c/Atlet%2BMalaysia%2BSukan%2BKomanwel%2B2018.jpg
SANoktah
https://www.sanoktah.com/2018/04/atlet-malaysia-sukan-komanwel-2018.html
https://www.sanoktah.com/
https://www.sanoktah.com/
https://www.sanoktah.com/2018/04/atlet-malaysia-sukan-komanwel-2018.html
true
4244852340977964435
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy