Senarai Pungutan Pingat Sukan Sea 2019

Pungutan Pingat Sukan Sea 2019

Kontinjen Malaysia diwakili seramai 773 atlet akan menyertai 52 daripada 56 jenis sukan termasuk 24 sukan baharu. Malaysia menyasarkan kutipan 70 pingat emas, 51 perak dan 105 gangsa, dijangka berada di kedudukan empat terbaik daripada 11 negara Asia Tenggara yang bertanding. Sasaran itu bakal mengatasi rekod pungutan emas terbanyak dalam temasya dwi tahunan yang diadakan di luar negara iaitu ketika Sukan SEA 2017 di Korat dengan memenangi 68 pingat emas. Sukan SEA 2019 akan membuka tirai pada 30 November sehingga 12 Disember ini akan diadakan di tiga kluster utama iaitu Manila, Clark dan Subic.

Sukan SEA FILIPINA 2019
Tarikh : 30 November - 12 Disember 2019
Negara bertanding : 11 negara
Acara Sukan : 531 Acara / 56 Jenis Sukan

30th SEA Game 2019
Facebook: 2019seagamesph
KEDUDUKAN TERKINI PUNGUTAN PINGAT SUKAN SEA 2019
*Kemaskini Rabu, 11 Disember 2019, 10:00 pagi
NO
NEGARA
Emas
Perak
Gangsa
Jumlah
1
FILIPINA
149
117
122
387
2
VIETNAM
98
85
105
288
3
THAILAND
92
103
124
318
4
INDONESIA
72
85
111
267
5
MALAYSIA
55
58
71
184
6
SINGAPURA
53
46
68
167
7
MYANMAR
4
18
51
73
8
KEMBOJA
4
6
36
46
9
BRUNEI
2
5
6
13
10
LAOS
1
5
28
34
11
TIMOR LESTE
0
1
5
6

SENARAI NAMA ATLET MALAYSIA YANG MEMENANGI PINGAT

EMAS
1
2
3
4
5
Loh Choon How (Wushu Taijijian Lelaki)
6
Boling Padang Empat Sepasukan Wanita
Afiqah Dayana Budiman, Nur Ain Nabilah Tarmizi, Syafiqa Haidar Afif Abdul Rahman, Siti Zalina Ahmad
7
Boling Padang Tiga Berpasukan Lelaki
Izzat Shameer Dzulkeple, Mohamad Fairus Abd Jabal dan Mohammad Syamil Syazwan Ramli
8
Boling Padang Berpasangan Wanita
Nurul Alyani Jamil dan Emma Firyana Jamil
9
10
11
12
Yeoh Li Tian (Catur Rapid Chess Lelaki)
13
Timmy Tan (Tenpin Boling Individu Lelaki)
14
15
Rachel Arnold (Skuasy Perseorangan Wanita)
16
17
18
Luncur Ais Short Track Speed 3000m Relay Wanita
Chan Kynie, Ashley Chin, Anja Chong, Dione Tan
19
Boling Padang Empat Sepasukan Lelaki
Muhammad Idham Amin, Daeng Dhadyry Dahasry, Zulhilmie Redzuan, Fairul Izwan Abd Muin
20
21
22
23
Hafizuddin Daud, Syed Akmal Fikri, Saiful Bahri (Petanque Triples Lelaki)
24
Ng Yan Yee (Terjun 3m Papan Anjal Wanita)
25
Ooi Tze Liang, Chew Yiwei (Terjun 3m Papan Anjal Serirama Lelaki)
26
Moh Keen Hoo & Lim Kok Leong (Snuker Berpasangan Lelaki)
27
Tenpin Boling Empat Sepasukan Lelaki
Rafiq Ismail, Timmy Tan, Tum Ameerul Luqman, Ahmad Fuaz
28
Phee Jinq En (Renang 50m Kuak Dada Wanita)
29
Izzah Amzan (Gimrama Acara Bola)
30
Koi Sie Yan (Gimrama Acara Riben)
31
Ooi Tze Liang (Terjun 3m Papan Anjal Lelaki)
32
Gimrama Berpasukan All Around
33
Nur Dhabitah Sabri & Ng Yan Yee (Terjun 3m Papan Anjal Seirama Wanita)
34
Prem Kumar Selvam  (Karate -55kg Kumite Lelaki)
35
Jason Loo Jun Wei & Nurul Hidayah (Taekwondo Poomsae Berpasangan Campuran)
36
37
38
Grace Wong (Skateboarding Downhill Wanita)
39
40
41
Memanah Compund Berpasukan Lelaki
Syahrizan Jafar, Zulfadhli Ruslan, Mohd Juwaidi Mazuki
42
43
44
Ivan Oh Theng Wei, Emmanuel Leong Theng Kuang,  Hoe Thompson
45
46
Lee Zii Jia (Badminton Perseorangan Lelaki)
47
Aaron Chia, Soh Wooi Yik (Badminton Beregu Lelaki)
48
Skuasy Berpasukan Wanita
49
Phee Jinq En (Renang 100m Kuak Dada Wanita)
50
Skuasy Berpasukan Lelaki
51
Yap Sean yee (Lompat Tinggi Wanita)
52
Muhammad Hakimi Ismail (Olahraga Lompat Kijang Lelaki)
53
Muhammad Irfan (Olahraga Lempar Cakera Lelaki)
54
Hoki Dalam Dewan Wanita
55
Hoki Dalam Dewan Lelaki
56
Izzah Amzan (Gimrama Acara Gelung)



PERAK
1
2
3
Tan Ing Yueh (Gimnastik Artistik - Melombol Wanita)
4
5
Dione Tan (Luncur Ais Short Trak Speed 500m Wanita)
6
Sukan Berhalangan Mixed Team Assist 400m x 12 Obstacle
Mohd Redha Rozlan, Mohd Saddam Mohd Pittli, Yip Hui Teng
7
Sukan Berhalangan Mixed Team Relay 400m x 12 Obstacle
Mohd Redha Rozlan, Yoong Wei Theng, Salfarina Mohd Drus
8
Mohd Redha Rozlan (Sukan Berhalangan 100m x 10 Obstacle (L) )
9
10
Hans Yoong (Lawan Pedang Foil Lelaki)
11
12
Ramijam Hatem, Muhammad Ismail (Waikru Mai Muaythai)
13
Nik Azman Nik (Judo -63kg Wanita)
14
Nurashimah Senin, Farah Hana Musa dan Sufiqriyani (Petanque Triples Wanita)
15
Joshua Koh I-Jie (Lawan Pedang Epee Indivodu Lelaki)
16
Ahmad Muaz, Siti Safiyah Amirah (Tenpin Boling Berpasangan Campuran)
17
Izzat Afandi (Sambo -90kg Lelaki)
18
Jasmine Lai Pui Yee (Terjun 3m Papan Anjal Wanita)
19
Muhammad Ruzaini Abdul Razak (Judo +100kg Lelaki)
20
Tenpin Boling Empat Sepasukan Wanita
Shalin Zulkifli, Esther Cheah, Sin Li Jane, Siti Safiyah Amirah
21
Koi Sie Yan (Gimrama Acara Belantan)
22
Muhammad Syafiq Puteh (Terjun 3m Papan Anjal Lelaki)
23
Ooi Sang Hong (Karate Kata Individu Lelaki)
24
Welson Sim (Renang 200m Gaya Bebas Lelaki)
25
Andre Anura Anuar (Olahraga Lompat Jauh Lelaki)
26
Pelayaran International 420 Bawah 19 Lelaki
Muhammad Fauzi Kaman Shah and Umar Al Farouk Mohd Zahawi
27
Jackie Wong Siew Cheer (Olahraga Lontar Peluru)
28
Memanah Recurve Berpasukan Lelaki
Haziq Kamaruddin, Khairul Anuar Mohamad, Muhamad Zarif Syahir Zolkepeli
29
Sepaktakraw Regu Berpasukan Lelaki
30
Mathivani Murugeesan (Karate -61kg Kumite Wanita)
31
Muhammad Arif Afifuddin Ab Malik  (Karate -67kg Kumite Lelaki)
32
Khaw Yee Voon, Celine Lee Xin Yi, Chang Sin Yi (Golf Berpasukan Wanita)
33
Khaw Yee Voon, Celine Lee Xin Yi, Chang Sin Yi (Karate Kata Berpasukan Wanita)
34
35
Zulhilmi Rosli (Muay 48kg Lelaki)
36
Ragbi 7 Sebelah Lelaki
37
Joshua Amirul Abdullah (Taekwondo -80kg Welter Lelaki)
38
Nor Liyana Kamaruddin (Heptathlon Wanita)
39
Muhammad Ziyad Zolkefli (Lontar Peluru Lelaki)
40
Grace Wong Xiu Mei (Baling Tukul Besi Wanita)
41
Nauraj Singh Randhawa (Lompat Tinggi Lelaki)
42
Izzah Amzan (Gimrama Acara Riben)
43
Bibiana Ng (Menembak 10 Air Pistol)
44
Polo -  Rashid Hasnan, Mohd Zulhelmie Nadzar, Azfar Mustapha, Imran Khan, Teh Keith
45
Goh Soon Huat, Shevon Jemie (Badminton Beregu Campuran)
46
Fatin Nurfatehah (Memanah Compound Individu)
47
Ahmad Nor Iman Hakim Rakib (Taekwando Bawah 63kg Bantam Lelaki)
48
Ilham Wahab (Windsurfing RS One Lelaki)
49
Rayzam Shah (Olahraga 110m Lari Berpagar Lelaki)
51
Choo Kang Ni (Lempar Cakera Wanita)
51
Olahraga 4x100m Berganti Lelaki
Nixson Anak Kennedy, Muhammad Haiqal Hanafi, Khairul Hafiz Jantan, Russel Alexander Nasir Taib
52
Sepaktakraw Antara Regu Lelaki
53
Bernard Yeoh, Ong Chee, Chen Foo (Menembak Trap Berpasukan Lelaki)
54
Moh Keen Hoo (Snuker Perseorangan Lelaki)
55
Cassandra J. Poyong (Jiujitsu U 55kg Wanita)
56
Awang Marajaya Awang (Kickboxing -57kg Full Contact Lelaki)
57
Mohammed Mahmoud (Kickboxing -63.5kg Low Kick Lelaki)



GANGSA
1
2
3
Jantan Anak Hintu (Menembak Acara PPC 1500 Individu Lelaki)
4
Badminton Berpasukan Wanita
5
6
Shafiq Ibrahim, Nashrul Edzam Mohd Asri & Juned Abdullah
7
Boling Padang Berpasangan Lelaki
Muhammad Hizlee Abdul Rais, Muhammad Soufi Rusli
8
Bola Keranjang 3x3 (Wanita)
9
10
Teng Kai Wen (Wushu Sanda 56kg Lelaki)
11
12
Rachel Yeoh Li Wen (Gimnastik Artistik Palang Tidak Sejajar Wanita)
13
Anja Chong (Luncur Ais Short Trak Speed 500m Wanita)
14
Darren Rahul Pragasam (Skuasy Perseorangan Lelaki)
15
Boling Padang Tiga Berpasukan Wanita
Azlina Arshad, Zuraini Khalid, Auni Fatihah Kamis
16
Mohd Rafiq Ismail, Luqman Al-Hakim Tun  (Tenpin Bowling Beregu Lelaki)
17
Yusliana Mohd Yusof (Menembak WA 1500 PPC Wanita)
18
 Menembak WA 1500 PPC Berpasukan Wanita
Joshua Abdullah, Azeera Abd Halim, Salzuriana Zubir
19
Muhammad Erry Hidayat (Angkata Berat 73kg Lelaki)
20
Dione Tan (Luncur Ais Short Track Speed 1000m Wanita)
21
Esther Cheah, Sin Li Jane (Tenpin Bowling Beregu Wanita)
22
Khiew Hoe Yean, Welson Sim, Arvin Singh Chahal, Keith Lim
23
Muhammad Khairi Adie Azhar (Pencak Silat Tanding Kelas A 45-50kg Lelaki)
24
25
Muhaizar Mohamad (Marathon Lelaki)
26
Mohd Saddam Mohd Pittli (Obstacle Course Individy 5km x 20 Obstacle Lelaki)
27
Mohamad Nuzul Azwan, Mohd Firdaus Adli  (Petanque Beregu Lelaki)
28
Sharifah Aqilah Farhana, Siti Asiah (Petanque Beregu Wanita)
29
Khiew Hoe Yean (Renang 200m Kuak Lentang Lelaki)
30
Amy Kwan Dict Weng (Gimrama Acara Gelung)
31
Softball Wanita
32
Choong Javen, Amos Ling Yi Heng (Ping Pong Berpasangan Lelaki)
33
Muhamad Ashraf Haiqal, Wong Qi Shen (Ping Pong Berpasangan Lelaki)
34
Augustine Rudy Grocer (Taekwando Poomsae Individu Lelaki)
35
Lawan Pedang Foil Berpasukan Wanita
36
Taekwando Poomsae Berpasukan Lelaki
Augustine Rudy Anak Grocer, Jason Loo Jun Wei, Yong Jin Kun
37
Russel Alexander Nasir Taib (Olahraga 200m Lelaki)
38
Iskandar Alwi (Olahraga Lompat Bergalah Lelaki)
30
Pelayaran International 420 Bawah 19 Wanita
Nor Nabila Natasha & Gabriella Marygrace Yong Poquita
40
Khairulnizam Mohd Afendy (Pelayaran Laser Standard Lelaki)
41
Nur Shazrin Mohamad Latif (Pelayaran Laser Radial Wanita)
42
Pelayaran International 470 Lelaki
Mohamad Faizal Norizan and Ahmad Syukri Abdul Aziz
43
Putera Adrine Danish Mohd Puad (Pelayaran Optimist Bawah 16 Lelaki)
44
Elena Goh Ling Yin (10000m Jalan Kaki Wanita)
45
Riedzwan Norsyahmie Daud (Muay 54kg Lelaki)
46
Nur Amisha Azrilrizal (Muay 54kg Wanita)
47
Khairul Anuar Mohamad & Nur Afisa (Memanah Berpasangan Campuran)
48
Waterski & Wakeboarding Cableski Berpasukan Campuran
49
Ragbi 7 Sebelah Wanita
50
Ahmad Luqman Hakimi (Skateboarding Downhill Lelaki)
51
Muhd Syafiq Zuber (Taekwondo -74kg Light Lelaki)
52
Nur Aqilah Suhaimi (Taekwondo -67kg Welter Wanita)
53
Luqman Hakim (Taekwondo 87kg Heavy Lelaki)
54
Olahraga 4x100m Campuran
Azreen Nabila Alias, Jonathan Nyepa, Zaidatul Husniah Zulkifli, Nixson Kennedy
55
Esports Mobile Legends: Bang Bang
56
Sepaktakraw Antara Regu Wanita
57
Adam Akasyah (Jiujitsu U 69kg Lelaki)
58
Fuad Redzuan (Tinju Light Flyweight 46-49kg)
59
Tan Kian Meng, Lai Pei Jing (Badminton Beregu Campuran)
60
Chow Mei Kuan, Lee Meng Yean (Badminton Beregu Wanita)
61
Vivian Hoo, Yap Cheng Wen (Badminton Beregu Wanita)
62
Ong Yew Sin, Teo Ee Yi (Badminton Beregu Lelaki)
63
Khir Akyazlan Azmi (Tinju 81kg Light Heavyweight)
64
Mohamed Aswan Che Azmi (Tinju 75kg Middleweight Lelaki)
65
Ahmad Danish Badul Hadi Kame (Windsurfing RS: X 9.5 Lelaki)
66
Queenie Ting Kung Ni (Lempar Cakera Wanita)
67
Royson Vincent (Olahraga 800m Lelaki)
68
Ong Chee (Menembak Trap Shotgun Lelaki)
69
Lee Ai Jin (Jiujitsu U 45kg Wanita)
70
Muhammad Iffat (Kickboxing -60kg Low Kick Lelaki)
71
Sheikh Muhammad Taslim (Berbasikal BMX Freestyle Flatland Lelaki)

COMMENTS

Name

About,1,Aidilfitri,3,android,9,Antivirus,1,badminton,88,Blogger,5,Bolasepak,17,browser,2,Bunkface,3,Design,4,Desktop,3,fb,7,Filem,11,Film,1,font,1,Gadgets,14,Games,13,Gmail,3,Google,5,Grafik,19,HariRaya,2,Hoki,33,Hujan,2,ie9,3,Info,67,Infographics,13,InfoSemasa,3,Islam,4,LTDL,5,Lyrics,20,Microsoft,3,Miwa,6,Monoloque,9,Music,106,Office,1,Olimpik,3,PES,5,Photoshop,1,Ramadhan,5,SEA Games,4,sepaktakraw,8,smartphone,2,Software,14,sukan,261,sukansea,15,Tablet,4,Tech,18,tips tricks,7,tutorial,3,Twitter,2,Wallpaper,12,Web,6,Windows 7,3,Windows10,3,Windows8,7,World Cup,5,YUI,14,Yuna,3,
ltr
item
SANoktah: Senarai Pungutan Pingat Sukan Sea 2019
Senarai Pungutan Pingat Sukan Sea 2019
Pungutan Pingat Sukan Sea 2019, Senarai nama atlet Malaysia memenangi pingat emas Sukan SEA 2019
https://1.bp.blogspot.com/-Ga_C8U-EnmY/XdT3uh7gtqI/AAAAAAAAJsI/RucKLowEeUQoXQibCvPsi8NvSQ3HGw3MgCLcBGAsYHQ/s1600/Pungutan%2BPingat%2BSukan%2BSea%2B2019.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-Ga_C8U-EnmY/XdT3uh7gtqI/AAAAAAAAJsI/RucKLowEeUQoXQibCvPsi8NvSQ3HGw3MgCLcBGAsYHQ/s72-c/Pungutan%2BPingat%2BSukan%2BSea%2B2019.jpg
SANoktah
https://www.sanoktah.com/2019/11/pungutan-pingat-sukan-sea-2019.html
https://www.sanoktah.com/
https://www.sanoktah.com/
https://www.sanoktah.com/2019/11/pungutan-pingat-sukan-sea-2019.html
true
4244852340977964435
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Readmore Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All RECOMMENDED FOR YOU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Not found any post match with your request Back Home Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy