Jadual Sukan Olimpik 2020

Jadual Sukan Olimpik 2020

30 atlet Malaysia akan bersaing di temasya Sukan Olimpik Tokyo 2020 yang akan berlangsung dari 23 Julai hingga 8 Ogos 2021. Berikut jadual harian atlet Malaysia di Sukan Olimpik Tokyo.

SUKAN OLIMPIK TOKYO 2020
Tarikh : 23 Julai hingga 8 Ogos 2021
Acara Sukan : 33 Jenis Sukan / 50 Disiplin / 339 Acara
Penyiar Rasmi: RTM, Astro Arena, Astro SuperSport



JADUAL ATLET MALAYSIA
* jadual penuh atlet Malaysia akan dikemaskini kelak

Jumaat, 23 Julai
8:00am Memanah Recurve Individu Wanita (Ranking Round)- Syaqiera Mashayikh
12:00pm Memanah Recurve Individu Lelaki (Ranking Round) - Khairul Anuar Mohamad

Sabtu, 24 Julai
8:00am Badminton Beregu Wanita - Chow Mei Kuan / Lee Meng Yean
9:00am Gimnastik Artistik Lelaki (Kelayakan) - Jeremiah Loo Phay
5:00pm Badminton Beregu Lelaki - Aaron Chia / Soh Wooi Yik
6:20pm Badminton Beregu Campuran - Chan Peng Soon / Goh Liu Ying
6:44pm Renang 400m Gaya Bebas Lelaki (Heat 2) - Welson Sim

Ahad, 25 Julai
9:00am Gimnastik Artistik Wanita(Kelayakan) - Farah Ann Abdul Hadi
10:20am Badminton Beregu Campuran - Chan Peng Soon / Goh Liu Ying
11:05am Pelayaran Laser Wanita (Race 1-2) - Nur Shazrin Mohd Latif
1:35pm Pelayaran Laser Lelaki (Race 1-2) - Khairulnizam Mohd Afendy
5:40pm Badminton Perseorangan Lelaki - Lee Zii Jia
6:17pm Renang 200m Gaya Bebas Lelaki (Heat 2) - Welson Sim
6:20pm Badminton Beregu Wanita - Chow Mei Kuan / Lee Meng Yean
6:37pm Renang 100m Kuak Dada (Heat 2) - Phee Jinq En

Isnin, 26 Julai
11:05am Pelayaran Laser Lelaki (Race 3-4) - Khairulnizam Mohd Afendy
1:35pm Pelayaran Laser Wanita (Race 3-4) - Nur Shazrin Mohd Latif
5:40pm Badminton Beregu Campuran - Chan Peng Soon / Goh Liu Ying
6:20pm Badminton Beregu Lelaki - Aaron Chia / Soh Wooi Yik

Selasa, 27 Julai
10.27am Memanah Recurve Individu Wanita (1/32) - Syaqiera Mashayikh
11:05pm Pelayaran Laser Wanita (Race 5-6) - Nur Shazrin Mohd Latif
11:15am Pelayaran Laser Lelaki (Race 5-6) - Khairulnizam Mohd Afendy
2:00pm Terjun 10m Platform Seirama Wanita - Pandelela Rinong Pamg, Leong Mun Yee

Rabu, 28 Julai
8.43am Memanah Recurve Individu Lelaki (1/32) - Khairul Anuar Mohamad
1:50pm Pelayaran International 470 Wanita - Nuraisyah Jamil, Juni Karimah Noor Jamali
6:34pm Renang 200m Kuak Dada (Heat 1) - Phee Jinq En

Khamis, 29 Julai
Gimnastik Artistik Wanita All Around
Golf Individu Lelaki

Jumaat, 30 Julai
Olahraga Lompat Tinggi Lelaki
Olahraga 100m Pecut Wanita
Terjun 3m Papan Anjal Wanita

Sabtu, 31 Julai
Menembak 50m Rifle Wanita

Rabu, 4 Ogos
Berbasikal Trek - Sprint Lelaki
Golf Individu Wanita
Terjun 10m Individu Platform Wanita

Sabtu, 7 Ogos
Berbasikal Trek - Keirin Lelaki


JADUAL ACARA SUKAN
ACARA TARIKH
Angkat Berat 24 Julai - 4 Ogos
Badminton 24 Julai - 2 Ogos
Baseball / Softball 21 Julai - 7 Ogos
Berbasikal - BMX Freestyle 31 Julai - 1 Ogos
Berbasikal - BMX Racing 29 - 30 Julai
Berbasikal - Mountain Bike 26 - 27 Julai
Berbasikal - Lebuh raya 24 - 28 Julai
Berbasikal - Trek 2 - 8 Ogos
Bola Baling 24 Julai - 8 Ogos
Bola Keranjang 25 Julai - 8 Ogos
Bola Keranjang 3x3 24 - 28 Julai
Bola Sepak 21 Julai - 7 Ogos
Bola Tampar 24 Julai - 8 Ogos
Bola Tampar Pantai 24 Julai - 7 Ogos
Berenang Marathon 4 - 5 Ogos
Equestrian 24 Julai - 7 Ogos
Gimnastik Berirama 6 - 8 Ogos
Gimnastik - Artistik 21 Julai - 3 Ogos
Gimnastik Trampolin 30 - 31 Julai
Golf 29 Julai - 7 Ogos
Gusti 1 - 7 Ogos
Hoki 24 Julai - 6 Ogos
Judo 24 - 31 Julai
Karate 5 - 7 Ogos
Kanu Slalom 25 - 30 Julai
Kanu Sprint 2 - 7 Ogos
Lawan Pedang 24 Julai - 1 Ogos
Luncur 25 Julai - 1 Ogos
Memanah 23 - 31 Julai
Modern Pentathlon 5 - 7 Ogos
Menembak 24 Julai - 2 Ogos
Olahraga 30 Julai - 8 ogos
Pelayaran 25 Julai - 4 Ogos
Ping Pong 24 Julai - 6 Ogos
Polo Air 24 Julai - 8 Ogos
Ragbi 26 - 31 Julai 
Renang 24 Julai - 1 Ogos
Renang Berirama 2 - 7 Ogos
Rowing 23 - 30 Julai
Skateboarding 25 Julai - 5 Ogos
Sport Climbing 3 - 6 Ogos
Taekwondo 24 - 27 Julai
Tenis 24 Julai - 1 Ogos
Terjun 25 Julai - 7 Ogos
Tinju 24 Julai - 8 Ogos
Triathlon 26 - 31 Julai