Hoki Piala Dunia Remaja 2021 | Jadual & Keputusan

Hoki Piala Dunia Remaja 2021

Kejohanan Hoki Piala Dunia Remaja Lelaki 2021 akan membuka tirai pada 24 November hingga 5 Disember 2021 berlangsung di Bhubaneswar, India. Pasukan Malaysia (Ranking 11) menghuni Kumpulan A bersama pasukan Belgium (2), Afrika Selatan (14) dan Chile (28). Skuad Projek Khas Lelaki Kebangsaan dibawah kendalian Wallace Tan menyasarkan untuk mara ke saingan suku akhir.

Tarikh : 24 November - 5 Disember 2021
Tempat : Bhubaneswar, India

Kumpulan A : Belgium, Chile, Malaysia, Afrika Selatan
Kumpulan B : Kanada, Perancis, India, Poland
Kumpulan C : Korea, Belanda, Sepanyol, Amerika Selatan
Kumpulan D : Argentina, Mesir, Jerman, Pakistan

Pemain Skuad Projek Khas Lelaki Kebangsaan

Penjaga Gol
1. Che Shahrul Azmi Che Saupi
2. Muhammad Hamiz Mohd Ahir

Pertahanan
3. Syarman Mat Tee
4. Muhammad Saifuddin Azli
5. Muhammad Kamarulzaman Kamaruddin
6. Mohd Amirul Hamizan Azahar
7. Muhammad Arif Shafie Ishak
8. Muhammad Zulfitri Md Zin

Tengah
9. Muhamad Faris Harizan
10. Muhammad Hafizi Zainuddin
11. Alfarico Lance Liau Jr
12. Pavandip Singh Gurdip Singh
13. Muhammad Syawal Abd Razak

Penyerang
14. Muhajir Abdu Rauf
15. Muhammad Muhibuddin Moharam
16. Mohamad Akhimullah Anuar Esook
17. Muhammad Amirul Haniff Mamat
18. Mohd Noor Firdaus Rosdi
19. Muhammad Abid Sufian Mat Ruslee
20. Mohamad Shamir Rizmi Mohd Shamsul

Siaran Langsung (Live)
- Astro Arena 2 HD 802
- Astro SuperSport HD 811

Live Strim
  • Hoki Piala Dunia Remaja 2021

Jadual & Keputusan (Waktu Malaysia)

PERINGKAT KUMPULAN
Rabu, 24 November
12:00 pm Belgium 5:1 Afrika Selatan
2:30 pm Jerman 5:2 Pakistan
5:00 pm Kanada 0:1 Poland
7:30 pm Malaysia 2:1 Chile
10:30 pm India 4:5 Perancis
Khamis, 25 November
12:00 pm Argentina 14:0 Mesir
2:30 pm Belanda 12:5 Korea
5:00 pm Sepanyol 17:0 Amerika Syarikat
7:30 pm Perancis 7:1 India
10:00 pm Kanada 1:13 India
Jumaat, 26 November
12:00 pm Afrika Selatan 5:1 Chile
2:30 pm Korea 5:1 Amerika Syarikat
5:00 pm Sepanyol 2:3 Belanda
7:30 pm Argentina 2:3 Jerman
10:00 pm Malaysia 1:1 Belgium
Sabtu, 27 November
12:00 pm Pakistan 3:1 Mesir
2:30 pm Perancis 11:1 Kanada
5:00 pm Afrika Selatan 3:4 Malaysia
7:30 pm Belgium 3:0 Chile
10:00 pm India 8:2 Poland
Ahad, 28 November
2:30 pm Korea 0:9 Sepanyol
5:00 pm Belanda 14:0 Amerika Syarikat
7:30 pm Pakistan 3:4 Argentina
10:00 pm Jerman 11:0 Mesir

Tempat ke 9-16
Selasa, 30 November
1:00 pm Afrika Selatan 7:3 Kanada
4:00 pm Pakistan 18-2 Amerika Syarikat
7:00 pm Poland 2:1 Chile
10:00 pm Korea 3:3
(6-5 SO)
Mesir

Suku Akhir
Rabu, 1 Disember
1:00 pm Jerman QF Sepanyol
4:00 pm Belanda QF Argentina
7:00 pm Perancis QF Malaysia
10:00 pm Belgium QF India